Гуртки – у режимі адаптивного карантину

Позашкілля та адаптивний карантин. Разом із початком навчального року відновили й заняття у позашкільних гуртках, куди нині здійснюють набори та де розпочинаються перші уроки. У яких умовах нині займаються діти, чому навчились під час дистанційної роботи гуртків минулої весни, як вплинули карантинні обмеження на бажання розвивати свої таланти – дивіться далі.

Вихованці гуртків заходять до приміщення не поодинці, а групою. У масках. Їх заводять педагоги через три входи, аби уникнути скупчень. Самі заняття проходять буз масок, проте обробка рук обов'язкова. При виході – температурний скринінг. Батькам та стороннім вхід заборонений.

Олександр Рець, заступник директора з виховної роботи Полтавського ОЦЕВУМу

- З 1 вересня ми розпочали роботу з певними обмеженнями, але в штатному режимі. Зараз проходить набір та комплектація гуртків та груп. З 14 вересня будемо розпочинати повноцінні заняття.

Коли оголосили карантин у вересні, одразу перейшли на дистанційне викладання, згадують у обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

Анна Рак, керівниця ансамблю народного танцю «Каблучок»

- Ми намагались все робити через комп’ютер. Через платформу ZOOM працювати, через Viber. Важкувато було, але ми з цим подолали.

Тоді і керівники, і діти побували відеооператорами та блогерами. Вчителі знімали на камеру елементи танців. Діти вчили їх вдома та фільмувати звіти про вивчене.

Вікторія Кучерова, вихованка ансамблю народного танцю «Каблучок»

- Дистанційно займатись трохи незручно. Ми знімали відео, як ми займаємось.

У такому ж режимі працювали юні дизайнери та моделі «Театру мод «Силует». Всі майстер-класи переформатували у відео-уроки.

Тетяна Теремецька, керівниця «Театру мод «Силует»

- Якраз випав карантин на великодні свята. Діти багато виконували великодніх поробок. Роботи, які виконували, фотографували і відсилали нам.

До слова, родзинка «Силуету» – те, що діти не лише розробляють ескізи та шиють одяг, а й  ставлять хореографічні композиції у пошитому вбранні.

Катя розповідає – це додало їй впевненості та розвинуло власний стиль.

Катя Пружанська, вихованка «Театру мод «Силует»

- Коли, наприклад, хтось питає «чим ти займаєшся», дуже всі дивуються і в захваті кажуть «ого!».

А от під час карантину, говорить, найскладніше було лишитись без живого спілкування із наставником.

Катерина Пружанська, вихованка «Театру мод «Силует»

- Дуже складно, бо немає ні від кого ні допомоги, ні швейних машинок, нічого. 

Наразі ж в ОЦЕВУМі діє 29 гуртків та 96 навчальних груп. 13 вересня заклад планує провести День відкритих дверей, та, як і раніше, прийняти до своїх лав більше півтори тисячі вихованців.

Стрічка новин