Сьогодні – 251-а річниця від Дня народження І.Котляревського

Сьогодні відзначається 251-ша річниця від Дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури Івана Петровича Котляревського. З цієї нагоди у Полтаві, на батьківщині основоположника сучасної української мови, відбулися різноманітні культурно-мистецькі заходи.

Традиційно вшанування пам’яті славетного земляка почалося о дев’ятій ранку поблизу пам’ятника класику нової української літератури. Квіти до великого п’єдесталу, на якому встановлене бронзове погруддя письменника, поклали керівники області та міста, науковці, громадськість. Звісно, через карантин цього року відмовилися від більш масштабних заходів поблизу монументу. А вдень святкування продовжилися у самому серці Полтави, на Івановій горі. Тут презентували театралізовану екскурсію Соборним майданом та Меморіальним комплексом-садибою Івана Котляревського.

Цей маленький сюрприз для полтавців та гостей міста підготували та провели співробітники музею Котляревського.

Марина Голубнича, зав. філіалом Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Це все уява і фантазія нас. Тому хто ж, як не ми, більше знаємо і розуміємо епоху Котляревського, його життя-буття. Деякі наші наукові співробітники, мені здається, навіть вгадують його думки, і досі триває цікава науково-дослідницька робота, де ми продовжуємо розшифровку тих меседжів, які залишив Іван Петрович.

Після театралізованої екскурсії Соборним майданом всіх гостей, шанувальників поетичного слова Івана Котляревського запросили до садиби, де народився основоположник нової української мови та літератури. А завершилося святкування поблизу Білої Альтанки монопроєктом Полтавського академічного обласного театру ляльок «Котляревський у реаліях».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію