Вручили щорічну міську дитячу премію ім.І.Котляревського

Також з нагоди 251-ї річниці від Дня народження Івана Котляревського у Полтаві на Соборному майдані влаштували культурно-мистецький проєкт «Від батька Котляревського пливе веселий грім козацької держави» з врученням щорічної міської дитячої літературної премії імені нашого славетного земляка.

Цього року увісімнадцяте на Івановій горі пошановують талановиту полтавську молодь, яка вміє образно мислити і має хист та талант весело, з притаманним українцям гумором сприймати будь-які найбуденніші ситуації. А таких виявилися чимало. 56 учнів полтавських шкіл подали на конкурс 61 свій твір у досить складному гумористичному жанрі.

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Котляревського, секретар журі 

- Приємно те, що хоч їм і допомагали батьки, педагоги, не без того, але саме в тематиці – це літо, друзі, школа, вчителі, і дуже часто рідна сім’я, родина, дуже гарні, врівноважені стосунки всередині сім’ї проявляються. Взагалі моральний стан суспільства за дитячими творами, їх тематичним спрямуванням дуже легко визначити, і я б сказала, що полтавські діти живуть в дуже хорошій родині, шкільній атмосфері.

Так тематика була, звісно, різна, але сьогодення відображається й в дитячих творах. З чотирьох опитаних нами дітей троє написали про карантин та коронавірус.

Софія Мінайченко, учениця 9 класу ЗОШ №25, лауреатка у номінації «Поезія»

- Там описуються події, які проходили, як люди сидять вдома, як вони всюди в масках, там багато гумористичних моментів, і в кінці побажання здоров’я і те, що наша нація все здолає.

Анна Остап’юк, учениця 7 класу ЗОШ №25, лауреатка у номінації «Поезія»

- Щоб було все добре в нас, руки з милом треба мити і не будемо хворіти. Зараз знову карантин, всі повинні, як один, гігієну пильнувати. То й зуміємо прогнати хворобу ту лиху, що нам стала на шляху. Гинуть вірусу вже час, не здолати йому нас.

Арсеній Лавріненко, учень 10 класу ЗОШ №37, лауреат у номінації «Поезія»

- Мене поезія надихає, мене надихають оточуючі, мої вчителі, батьки, друзі мене надихають.

Орина Фісанович, учениця 11 класу ліцею №1ім. І.П.Котляревського, лауреатка у номінації «Проза»

- До першого місця я йшла цілих три роки, отримала 3, 2, перше і знову посіла перше місце, в подарунок випускниці. Написала я  гумористичний твір, називається він «Із підсвідомого про наше прекрасне українське село» і про те, як в ньому живеться.

Всі лауреати щорічної міської дитячої літературної премії імені Івана Котляревського отримали почесні грамоти виконкому Полтавської міської ради та грошові винагороди в розмірі від тисячі до чотирьох тисяч гривень.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- В майбутньому, я сподіваюсь, що серед тих дітей, яких ми нагороджували і нагородили сьогодні, обов’язково будуть видатні українські поети, які будуть згадувати премію імені Котляревського як початок, старт своєї кар’єри поетів, і дуже важливо дітей у цьому підтримувати. Я вдячний депутатам ради, що ми з минулого року прийняли рішення підвищити в кілька разів цю премію. Звісно, ніякими грошима неможливо оцінити ту творчість, яку створюють діти, але важливо показувати з боку міста, що ми не байдужі до цього, і нам це важливо.

Цього дня вчителі української мови та літератури 11-ти полтавських шкіл також отримали почесні грамоти Полтавської міської ради. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію