На Полтавщині зафіксовано випадок гарячки Західного Нілу

За інформацією ДУ "Полтавський ОЛЦ МОЗ України", мешканцю Зіньківського району Полтавської області встановлено діагноз "гарячка Західного Нілу".

У захворілого підвищилась температура тіла до 39 ०С, з’явилися слабкість, ломота в м’язах. Хворого оглянув сімейний лікар і його госпіталізували.

Вірусологічною референс–лабораторією ДУ "Центру громадського здоров’я МОЗ України" методом імунофлюоресценції виявлено антитіла IgG до вірусу Західного Нілу.

В Україні існують ензоотичні території для гарячки Західного Нілу. Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує.

Щоб захиститися від укусів комарів:

  • обирайте одяг з довгими рукавами зі щільної тканини;
  • використовуйте засоби від цих комах;
  • за потреби здійснюйте дезінсекцію приміщення.

Що таке гарячка Західного Нілу. ГЗН передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням оболонки та речовини головного мозку. У зоні ризику – сільські жителі, а також мисливці. Тому хвороба має ще одну назву – качина лихоманка. Наймасштабніший спалах гарячки Західного Нілу в Європі стався в 1996-1997 роках, коли в Румунії захворіли близько 5 тис. людей.

Інфікована людина не заразна. Поки немає документального підтвердження випадків передавання вірусу від людини до людини за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.

До слова, на Полтавщині за добу додалося 22 хворих на коронавірус.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію