Мешканців будинку, які ледь не отруїлись хімічною речовиною, евакуювали

Хімічну речовину знайшли у підвалі будинку у Полтаві на бульварі Нестерова, 18. Мешканці скаржились на підозрілий сморід ще з неділі. Дослідження побоювання людей підтвердили. Сьогодні вночі у приміщенні проводили детоксикацію. Деяких мешканців евакуювали. Чи безпечно почуваються полтавці зараз – у сюжеті Аліни Боровик. 

У першому корпусі 5-поверхівки на бульварі Нестерова – 6 під’їздів. Пані Алла з 12-тирічним сином та мамою мешкає у другому, близько до підвалу. Тривожно почувається уже третій день. На ніч тут залишитись не змогла. 

Алла Чепець, мешканка будинку

- У мами вчора тиск знизився, очі почали набрякати, голова боліти. Ми вчора пішли до знайомих ночувати, тому що ми не змогли знаходитись у квартирі. У мене заклало ніс і горло почало уже дерти. Самопочуття стало гірше. Ми на вулиці стояли, не знали, чи встанемо ми зранку. Але встали живі, здорові. Ніхто не може сказати, чи це небезпечно  для життя, чи ні.

У шостому під’їзді сморід можна витерпіти, каже пані Валентина.  Вона з тих, хто – проти нічного евакуювання. Залишалась спати у квартирі разом з 4-річної донькою та чоловіком. 

Валентина Щочка, мешканка будинку 

- У нас у під’їзді так не воняє, як воняє у інших під’їздах. До нас конкретна маса запаху не дійшла. Тому ми залишилися. На даний момент ми будемо тут. Якщо воно дуже усилиться, то тоді ми поїдемо до родичів.

7 вересня о 16:30 до Полтавської міської ради надійшов протокол лабораторних досліджень повітря в підвальних приміщеннях будинку по бульвару Нестерова, 18, корп. 1, з повідомленням про підозрілий запах у будівлі. Позачергове засідання ТЕБ і НС збирали кілька разів. Вирішили провести повторні дослідження та евакуювати людей, які потерпають від смороду. 

Віталій Худолій, член комісії ТЕБ і НС МР 

- О 17:30 нами було прийнято рішення, щоб представники ДСНС разом з лабораторним центром знову виїхали на місце і зробили відповідні заміри. Після чого ми прийняли рішення о 20:30 доручити районній раді провести роботу щодо відселення людей, також рекомендувати, якщо вони цього не хочуть, виїхати до родичів.

Повітря у підвалі будинку знову відправили на дослідження. Виявили перевищення сірчистого ангідриду. При надлишковій концентрації  він обпалює слизові дихальні шляхи і очі, викликає чхання, кашель та задишку. Пари хімічної речовини можуть бути і смертельними. Уночі у приміщенні зробили детоксикацію. 

Анатолій Журавльов, заступник директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- Сьогодні фахівці нашої хімлабораторії робили дослідження, то слава богу, сірчистого ангідриду уже не виявили. Крім того, ми взяли на дослідження на отрутохімікати.

Загрози для життя людей уже немає, запевняють у лабораторному центрі. Звідки з’явилась речовина – поки не з’ясували. За результатами досліджень на вміст отрутохімікатів у підвалі зможуть знайти джерело витоку. 

Стрічка новин