Нова каденція Громадської ради – при обласній податковій

Сьогодні в Головному управлінні Державної податкової служби у Полтавській області відбулося засідання установчих зборів із формування нової Громадської ради при цьому фіскальному органі. Такі ради при податкових органах, зокрема, і на Полтавщині були утворені ще 2003 року для того, аби думка громадськості та власне самих платників податків була почута на найвищому рівні та враховувалася під час реалізації державної політики.

Громадська рада при Головному управлінні ДПС області є консультативно-дорадчим органом, в роботу якого не мають втручатися самі податківці. Останні також не мають права членства в раді, натомість, рішення Громадської ради є обов’язковими для розгляду і подальшого виконання фахівцями служби. 

Олександр Лавров, начальник ГУ ДПС у Полтавській області

- Вибирається сьогодні Громадська рада, яка буде проводити діяльність спільно з податковими органами для більш тісної співпраці податківців і підприємців у вирішенні будь-яких питань, які виникають у формуванні політики, яку здійснює податкова служба. Але ж виносяться і тонкощі оподаткування, які повинні знати всі, і ми будемо намагатися робити це через Громадську раду.

Головне завдання Громадської ради при Головному управлінні ДПС області – створити майданчик для діалогу між суспільством і фіскальними органами, і в цьому питанні минулої каденції було повне порозуміння, говорить голова ради Олексій Нестуля.

Олексій Нестуля, голова Громадської ради при ГУ ДПС у Полтавській області       

- Ті гострі питання, які виникали під час пошуку оптимальних форм співробітництва, діалогу з суспільством, яке по-різному реагувало на різні новації в податковій сфері, вони дозволили обійтися без якихось майданів, збурень, гострих ситуацій, а вирішувати все за столом і під час діалогу. Приємно, що наші пропозиції, які враховували настрої суспільства, а таких питань дуже багато – про касові апарати, ФОПи, великих платників податків, з якими ми зверталися до центральних податкових фіскальних органів, вони були почуті і враховані в законопроектах, які відповідали інтересам платників податків.

На сьогодні заявки на членство в Громадській раді при Головному управлінні ДПС області подали 14 представників громадських організацій Полтавщини. Після установчих зборів та обрання нової каденції Громадської ради присутні обговорили підсумки роботи органів ДПС та актуальні теми, що стосуються реформування податкового законодавства в частині оподаткування юридичних та фізичних осіб.

Стрічка новин