Майже рік Полтава – з екобусом

Майже рік полтавці мають змогу позбутись небезпечних відходів, не забруднюючи довкілля. З минулої осені містом курсує спеціально обладнаний екобус, придбаний з ініціативи команди «Рідне місто». Про результати впровадження нового підходу до вирішення багаторічної проблеми – дивіться далі.

Екобус з’явився на вулицях обласного центру 1 жовтня 2019 року. Придбати його прийняла рішення команда «Рідне місто». Адже «на кону» були здоров’я полтавців та чистота довкілля. Раніше батарейки, ртутні лампи, термометри мешканці викидали разом із звичайним сміттям. Потім отруйні відходи потрапляли на міське звалище, далі – грунт та воду.

Наталія Суіма, інженерка з охорони навколишнього середовища КАТП-1628

- Одна батарейка при розкладанні забруднює 16 кубічних метри землі. А 1 лампа, якщо її розбити, забруднює 200 метрів кубічних землі та 3000 метрів кубічних повітря.

Як відомо, проблему утилізації відходів у місті не вирішували десятиліттями. Проте лише рік роботи екобусу приніс позитивні результати. 

Тарас Бойко, директор КАТП-1628, член команди «Рідне місто»

- Це приблизно 25 тисяч ламп, які вже не поїхали на сміттєзвалище, а поїхали на переробку до міста Львова. І приблизно десь 1,5 тисячі градусників, які також не потрапили на міське сміттєзвалище. І біля 5 тисяч батарейок, які також поїхали на переробку – вперше, хочу наголосити, за весь час існування нашої незалежної України, вперше поїхали з міста Полтави на переробку до Румунії.

Екобус працює на регулярній основі. Щомісяця через ЗМІ оприлюднюють графік його руху, враховуючи побажання самих полтавців. Так само коригується й час. Останні місяці екобус працює з 11:00 до 18:30. Такий режим діє і у вересні.

Василь, полтавець

- Я згоден, треба все утилізувати. У людей багато знаходиться акумуляторів, батарейок. А раніше складали в сміттєвий бак.

Юлія, полтавка

- Авжеж, що це дуже добре. Батарейки, не знаю куди їх здавати. Принесем. У нас є там дещо.

Іван, полтавець

- Молодці. А що ще сказати!

Господарський підхід дає конкретний результат. Невдовзі команда «Рідне місто» планує розробити стратегію збору небезпечних медичних відходів. 

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідне місто»

- Здоров’ю полтавців не повинно нічого загрожувати. Не місце небезпечним відходам під ногами, в землі і воді. Їх потрібно організовано та дбайливо утилізувати та збирати. Екобус – це якраз той варіант, коли це можна зробити дуже ефективно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію