Чому АМУ вимагає зустрічі з Президентом

Чому АМУ вимагає зустрічі з Президентом

Нині органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям. А вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень.

Блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону. Минулого року проблема подальшого теплопостачання багатоквартирних будинків стала актуальною для міста Миргорода, яке зіткнулося із загрозою припинення теплопостачання.

Саме тому правління Асоціації міст України звернулося до Президента Володимира Зеленського з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад. АМУ підготувала відкритий лист Правління Асоціації міст України до Президента України щодо захисту конституційних прав громад.

У ньому зокрема йдеться, що Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" добровільне, неполітичне об’єднання місцевих рад, головною метою якого є захист та представлення інтересів громад.

– Ми, уповноважені представники 909 органів місцевого самоврядування – членів Асоціації, належимо до різних політичних сил, представляємо різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети.

Нагадаємо, на Полтавщині членами АМУ є 47 громад. 

– З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Вас як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч з Правлінням Асоціації міст України, – йдеться в листі АМУ до Володимира Зеленського.

Стрічка новин