У Полтаві евакуювали мешканців будинку через підозрілий запах у підвалі

У Полтаві евакуювали мешканців будинку через підозрілий запах у підвалі

7 вересня до Полтавської міської ради надійшов протокол лабораторних досліджень повітря в підвальних приміщеннях будинку по бульвару Нестерова, 18, корп. 1, з повідомленням про підозрілий запах у будівлі.

У Полтаві в понеділок ввечері евакуювали мешканців будинку через підозрілий запах у підвальних приміщеннях. Деталі інциденту розповів секретар міської ради, в.о. міського голови Полтави Олександр Шамота у Facebook. За словами чиновника, мова йде про будинок №18 на бульварі Нестерова. Його мешканці поскаржилися на невідомий запах. Через це було терміново зібрано комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

"Нові дослідження підтвердили наявність в повітрі невідомої хімічної речовини", - написав Олександр Шамота. 

Комісія вирішила наступне: 

  • евакуювати мешканців будинку; 
  • поліції - забезпечити публічний порядок; 
  • ДСНС - спільно з КП "ЖЕО-2" провести обробку підвальних приміщень і під‘їздів; 
  • лабораторному центру - після обробки провести лабораторні дослідження. 

Пізніше чиновник додав, що частина людей відселилася до родичів до виявлення і усунення джерела витоку речовини.

За попередніми даними, це може бути сірчаний ангідрид.

"Оперативно знайшли місця у готелях, але вночі люди відселятись не хочуть. Тому прийнято рішення про оперативну роботу на місці. ДСНС обробили підвали розчином, який має скраплити та осадити випари, прибрати запах. Паралельно відпрацювали з Полтавгазом - провели заміри. Метанових сполук не виявили, а значить ми виключили можливість витоку газу", - написав Олександр Шамота.

За його словами, у вівторок перевірять комірчини в підвалах в рамках пошуку джерела запаху. 

"Готелі і далі готові прийняти людей. Формуємо списки охочих тимчасово відселитись. Коло будинку чергує поліція - забезпечуватиме правопорядок та стежитиме за цілісністю квартир і майна мешканців будинку", - резюмував Олександр Шамота.

Стрічка новин