Відчайдушні кременчужани кинули виклик стихії

Дощ, поривчастий вітер, великі хвилі і медузи не завадили їм взяти участь в престижних змаганнях із плавання в Одесі. Наша кременчуцька знімальна група перебувала там разом із спортсменами.

Треті міжнародні змагання із плавання на відкритій воді Oceanman Odessa-2020 проходили у південній Пальмірі. Це – унікальний міжнародний проєкт. Він дає можливість як професійним спортсменам, так і любителям перевірити власні сили, витривалість і сміливість на різних дистанціях. Серед них «золотою» тренер з плавання Сергій Кирчик називає заплив на 5 кілометрів.

Сергій Кирчик, тренер із плавання

- Дистанція «золота», тому що це якраз напівмарафон, який найбільш масовий, найбільш цікавий для учасників – досвідчених. Є також 10 кілометрів, але сьогодні через погодні умови зробили із них 7,5. А у нас все-таки залишилася перша траса – 5 кілометрів, так і є.

Своїх земляків в Одесу приїхало підтримати близько 30 кременчужан. Депутат Кременчуцької міської ради Костянтин Терещенко стверджує: змагання у деякі моменти перетворювались у справжню боротьбу зі стихією.

Костянтин Терещенко, депутат Кременчуцької міської ради

- Тому що бачите, яка хвиля і так побудований маршрут. Коли пливеш, то хвиля постійно б’є в обличчя. Тому тут важливі навички, правильне дихання, правильно розрахувати свої сили.

Сергій Кирчик, тренер із плавання

- Прийдеться нам перетинати хвилеріз, на якому є ушки. Це саме той хвилеріз, який опоясує всі пляжі Одеси. І там можна порізати гідрокостюм. Тому треба бути дуже уважними. Крім того, висока хвиля, що не дозволяє плисти через три гребки ефективно - тому треба підлаштовуватися і дихати в основному в одну сторону.

Першою п’ятикілометрову дистанцію за 1 годину 20 хвилин подолала Ірина Амшеннікова із Горішніх Плавнів. Вона - призерка Олімпійських ігор. Тому високий результат не здивував глядачів.

Ірина Амшеннікова, професійна плавчиня із Горішніх Плавнів

- Я професійна плавчиня. Але ті любителі чи коханці водної стихії, можу сказати, вони сьогодні – герої. Великі хвилі, медузи. І взагалі, важка траса.

Серед підлітків практично одразу за Іриною Амшенніковою із води вийшов 14-річний Данило Генчель. Змагання в Одесі стали для нього дебютними і, як виявилося, переможними.

Данило Генчель, 14-річний плавець із Кременчука 

- Була велика хвиля, важко. Вода тепла.

А Сергію Кирчику стихія тільки додала снаги, нових емоцій і гострих відчуттів.

Сергій Кирчик, тренер із плавання

- Загалом усе круто. Єдине, що медуза двічі вжалила в губи. А так все гарно. 5 кілометрів, 20 метрів. Це значить, що ми чітко йшли по маршруту, без виляння і отримали результат - 1 година 43 хвилини.

Змагання в Одесі для кременчужан ще не стали фінальним акордом цього сезону. 

Руслан Телятник, ініціатор запливів на відкритій воді в Кременчуці 

- Я думаю, попереду через тиждень попливімо по Десні 21 кілометр для завершення плавального сезону. А у принципі готуватимемося до наступних турнірів у наступному році. Дуже багато турнірів – у Дубаї, подивимося, поїдемо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію