На Полтавщині перевірили колонії

У зонах, що охороняють, вилучили 127 мобільних телефонів, понад 960 л браги, 96 колючих і ріжучих предметів та майже 27 г наркотичних речовин. 

Протягом 2020 року в колоніях допущено самогубство засудженого та травмування в’язня на виробництві, що спричинило його смерть, а також 17 випадків, коли особи завдавали собі ушкодження самостійно. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Полтавської області.

У зонах, що охороняються, вилучено 127 мобільних телефонів, понад 960 л браги, 96 колючих і ріжучих предметів та майже 27 г наркотичних речовин. Найбільше забороненого знайшли в державних установах «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)», «Божковська виправна колонія (№ 16)» та «Полтавська виправна колонія (№ 64)».

Також під час перевірки з’ясовано, що в колоніях особи, які не пройшли первинну професійну підготовку щодо роботи, пов’язаної з використанням зброї та спеціальних засобів, усупереч вимог законодавства допущені до виконання своїх службових обов’язків. Питання про здійснення вказаного навчання дистанційно не ініціювалося. Так, станом на кінець серпня нинішнього року у ВК № 16 не пройшли навчання з первинної професійної підготовки 22 працівники, за якими закріплена зброя, у ВК № 64 та 65 – по 11 осіб.

Окрім цього, у серпні 2017 року розпочато капітальний ремонт приміщень трьох внутрішніх постів одного з режимних корпусів державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» для тримання засуджених до довічного позбавлення волі, а також 52 камер на трьох поверхах режимного корпусу загальною площею 473 м2. Замовником робіт є Міністерство юстиції України. Через три місяці роботи припились, ремонт не завершено. Як наслідок, жоден засуджений до довічного позбавлення волі не забезпечений належними матеріально-побутовими умовами (порушується  норма жилої площі на одного засудженого, вони перебувають поза сектором для тримання засуджених до довічного позбавлення волі тощо).

За результатами перевірки прокуратура направила в Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції вказівку, в якій вимагає негайно вжити заходи, спрямовані на усунення виявлених порушень, та вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності службових осіб, з вини яких вони допущені. Також прокуратура звернулася з листом до Міністерства юстиції України, в якому акцентувала увагу на необхідності завершення капітального ремонту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію