Виставку Євгена Пілюгіна відкрили в обласній бібліотеці ім.Котляревського

Митець знаний в Україні та світі як килимар з Решетилівки. Проте, цього разу порадував глядачів картинами за народними мотивами.

Якщо придивитись уважно до картин, можна впізнати сучасних українських виконавців. Наприклад, на цьому полотні «Гончарі» зображений гурт «Стрибожі внуці». Поряд – онук художника. 

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Я їздив в Італію, і ми там 2 Алінки і 1 Людмила. Вони тут на 2 моїх картинах є. Вони там одягали вишиванки, і ми у Венеції, на площі Сан-Марко, показували, які українки красиві, майстерні, гарні. Наша вишивка, там було тисяча туристів і ми дружимо.

Всі 15 картин, які Євген Пілюгін представив на виставці, він написав під час карантину. На народний мотив надихнули співробітники  полтавських музеїв. Майстер творчості зізнається, станковим живописом раніше не займався. 

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Я почав читати полтавські пісні народні, які співають на Полтавщині. Про кохання, не дуже щасливі пісні, різні. Проводи в армію, проводи козака. Працівники цієї зали, бібліотека обласна мені дуже допомогли.

Спільно з обласною бібліотекою виставку організував обласний центр народної творчості. 

Наталія Свиридюк, завідувачка відділу обласного центру народної творчості 

- Євген Іванович – заслужений майстер народної творчості. Його роботи знані по всьому світу. Він експонувався і в Лондоні, у Парижі. Все-таки більше його знають за його килимовими композиціями, тому що він художник-килимар. Але він має художню освіту. Зараз він повернувся, мабуть, до своєї молодості.

Євген Пілюгін планує продовжити писати картини у народному стилі. За його словами, наступною вийде серія картин про романтичні стосунки.

Стрічка новин