Артисти Полтавської обласної філармонії виступили під Слов’янськом

Ми продовжуємо розповідати про заходи, присвячені шостій річниці визволення Слов’янська від проросійських бойовиків. В них взяла участь численна делегація від Полтавщини, зокрема, артисти обласної філармонії та журналісти телеканалу «Центральний».

Полтавські артисти виступили на концерті-реквіємі «Нескорені... дорогами війни» до вшанування пам'яті полеглих за Україну та відкритті Дзвону Пам'яті «Єдність – сила України» на Меморіальному комплексі «На горі Карачун», що на Донеччині. Потім був виступ у Семенівці неподалік Слов’янська, де стоїть пам’ятний знак загиблим українським спецпризначенцям та гвардійцям. Серед них – і капітан Управління СБУ в Полтавській області Геннадій Біліченко. Він став першим загиблим військовослужбовцем у війні на Донбасі.

Сергій Блавацький, журналіст

- Ще один концерт полтавці дали на трасі від Ізюма до Слов’янська. Саме тут 2014 року стояв український блок-пост і тут точилися надзвичайно жорстокі бої. Про це свідчить ось цей колючий дріт і автоматні гільзи.

Тут, в районі «БЗС», вперше українські війська провели скоординовану атаку на Слов’янськ. Бронетранспортери ЗСУ, спецназ Нацгвардії за підтримки вертольотів захопили блокпост бойовиків, що перейшов під контроль українських військових.

Зусиллями волонтерів пізніше споруджений пам’ятник з прізвищами загиблих від пострілів проросійських бойовиків бійців 95-ї окремої Житомирської десантно-штурмової бригади. Саме вона навесні 2014 року у числі перших була піднята на відбиття російської агресії. Окрім участі у боях за Слов’янськ, підрозділи бригади воювали з ворогом на різноманітних ділянках на Сході України. За словами волонтера Марини «Квітки», якій, зокрема, належить ідея спорудження «Дзвону Пам’яті», в Україні вже два роки реалізується проєкт «Дорогами війни» – від Карачуна до Говерли. А восьмого жовтня на горі Карачун має з’явитися пам’ятник українській пісні.

Марина «Квітка», волонтерка

- Коли я планувала ідею комплексу, патріотична пісня грала особливу роль для мене в плані виховання підростаючого покоління. Тому до 30-ти річчя Дня незалежності 12 вересня ми плануємо Всеукраїнський дитячий фестиваль, щоб піснями, творчими проєктами виховувати майбутніх патріотів і захисників України.

Всеукраїнський дитячий фестиваль, приурочений тридцятій річниці Незалежності України, пройде на горі Карачун, на Донеччині, та горі Говерла в Карпатах. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію