В обласній бібліотеці відкрили виставку «Забуття гірше зради»

«Забуття гірше зради». У Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені Івана Котляревського відкрили фотовиставку про українських полонених і зниклих безвісти. Вона організована за підтримки Міжнародного Червоного Хреста та приурочена Міжнародному Дню зниклих безвісти, що відзначається з 2010 року 30 серпня.

На близько п’ятдесяти світлинах – матері, батьки, дружини, діти українських бійців, волонтерів та політв’язнів, які потрапили до полону або чия доля досі невідома. 

Лідія Місюренко, голова ГО «Союз матерів «Захист», мати полоненого волонтера

- Саме страшне, що наші полонені без місця визначення перебування, ми не маємо зв’язку. Є там докази, фото, ось перший знімок з Карлівки, батько тримає світлину свого сина, бачив свого сина на параді полонених, хоча уже у нього був статус безвісти зниклого… Бачите світлину – жіночка з дитиною, це Кіяшко, в області проживає сім’я політв’язня, вони проживають в Лубнах, а, здається, 11 років він перебуває в Нижньому Тагилі Російської Федерації.

До Полтави приїхали рідні не лише з багатьох районів нашої області, а й зі Львова, Дніпра, Кривого Рогу. Так син Олени Сугак Руслан, боєць батальйону «Кривбас», потрапив у полон в Іловайському котлі.

Олена Сугак, мати полоненого українського бійця 40-го батальйону «Кривбас» Руслана Сугака

- Більше 6 років ми не можемо досі повернути наших дітей додому, хоча у нас є відео, де вони в полоні, знали до 17 року, де вони приблизно знаходяться, але не було політичної волі влади повернути наших дітей.

Там же, під Іловайськом, 29 серпня 2014 року потрапив в оточення й син мешканки села Малі Сорочинці Миргородського району Марії Юрковець Ігор 1993 року народження.

Марія Юрковець, мати полоненого військовослужбовця

- Колону розбомбили о 10 годині, у нас був перший варіант, що він в полоні, дали нам знати саме в цей страшний день. 4.09 страшну звістку саме сьогодні, в цей день сказали, що він згорів у танку. Тато, я зробили ДНК – підтвердження ніякого немає, до 16 року він рахувався безвісті зниклим, а потім, за свідченнями наших розвідників, які знайшли списки наших хлопців з боку ДНР, його перевели в полонені, він зараз перебуває в невстановленому місці.

Алла Макух, голова ГО «Берегиня» м.Дніпро

- Ми ще два роки тому виступили з ініціативою, зняти саме світлини матерів з портретами дітей в руках, щоб люди бачили не лише фото хлопців, а також дивилися в обличчя матерів, дітей. Щоб розуміли їх біль, віру, надію на повернення їх рідних.

Всі матері говорили, що не втрачають надію на повернення додому їх синів-військовослужбовців, волонтерів, політв’язнів. А таких сотні. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію