У Полтаві нагородили переможців 3-го етапу МАН

Переможців Всеукраїнського етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт минулих років нагородили у приміщенні закладу Полтавської обласної Малої Академії Наук учнівської молоді. Зараз юні науковці готуються їхати до Києва на захист робіт цьогорічного етапу. Що досліджували школярі з Полтавщини – у сюжеті Аліни Боровик.

У стінах Полтавського обласного відділення Малої Академії Наук учнівської молоді зібрались талановиті випускники шкіл та ліцеїв, які неодноразово перемогли у 3-му етапі конкурсу захисту наукових робіт. Їх урочисто привітали. 

Тамара Лахач, директорка Полтавської обласної МАН учнівської молоді 

- 12 учасників з-поміж 26, які вибороли перемоги. Вони виділяються з-поміж інших. Це учасники не 1, не 2 етапу, а саме 3-го у Києві. Вони декілька разів поспіль привезли перемогу. Тому ми подали заявку для нагородження до обласної ради, нас підтримав Департамент.

Зараз юні науковці готуються до цьогорічного 3-го етапу МАН. Владислав Сапєгін дослідив соціальні та етнокультурні процеси у населення Черняхівської культури за матеріалами археологічних розкопок та розвідок Шишацького могильника на Полтавщині. Для цього на розкопки їздив щороку з 4-го класу. 

Владислав Сапєгін, переможець МАН

- Є таке населення – Черняхівська культура. Вони проживали у III-V ст. на теренах Полтавщини. Взагалі на теренах України, а ми саме досліджуємо Полтавську область. У них є могильних поблизу Шишаччини. Ми займаємось дослідженням могильника, починаючи з 2010 року.

Динаміку рівня води у річці Ворскла дослідив Сергій Зубенко.  Дізнався, як люди негативно впливають на екологію. 

Сергій Зубенко, переможець МАН

- Людина сильно навантажує забудову русла ріки. Вона використовує енергію річки, будуючи гідрологічні певні вузли. Через це рівень неприродньо змінюється. Засмічення відбувається саме річища, цвітіння водойм, порушення екологічних норм.

Цього року через пандемію 3-й етап захисту МАН перенесли. Його планують провести восени. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію