Захист країни – не злочин

У Полтаві під стінами Головного управління Національної поліції пройшла акція підтримки затриманих під Харковом. Учасники акції вважають: затримання було необгрунтоване та незаконне. Тож збирають підписи із зверненням, у ньому – вимоги звільнити затриманих і розслідувати справу. Нагадаємо, 27 серпня поблизу міста Люботин Харківського району Харківської області на автодорозі невідомі автомобілем «Міцубісі» заблокували рух мікроавтобуса «Мерседес», у якому перебували представники ГО «За життя». Після цього з автомобіля «Міцубісі» вийшло декілька осіб, й з травматичної зброї обстріляли вказаний мікроавтобус, після чого втекли на своєму автомобілі. У результаті пострілів двоє активістів отримали поранення. 29 серпня суд обрав запобіжний захід дев’ятьом затриманим за скоєння нападу на автобус з людьми на Харківщині. Вони 60 діб знаходитимуться під вартою без права внесення застави.

Збираються біля стін Головного управління Національної поліції. Організатори акції розповідають: цього дня аналогічний збір – по всій території України.

Вимога одна – звільнити затриманих і розслідувати справу по-чесному.

Анатолій Шиян повідомив: серед затриманих – учасники бойових дій та патріоти, і багато хто з них не має жодного відношення до політичної партії.

Анатолій Шиян, голова Полтавського осередку «Нацкорпусу» 

- Відбувся конфлікт між молодиками. Я підтримую хлопців, які є ветеранами. Ми пам’ятаємо, в 2014 році «руську весну», які потім переформатувалися у військових. Зараз відбувається те саме, але вже ширше, адже з’являються не лише в містах на сході. І не важливо, за чиї кошти вони діють: Медведчука чи Росії, але це хлопці, які приходять за гроші, і вони не розуміють, що коять.

Анатолій Шиян додає: серед затриманих є ті, кого навіть не було на місці події. Сьогодні вони вимагають припинити переслідування патріотів та здійснити перевірку організації. Для цього вони збирають підписи під зверненням. 

Анатолій Шиян, голова Полтавського осередку «Нацкорпусу» 

- До нас в Полтаву приїздили автобуси з Донецької області і Луганщини, і їм мало того, що вони допустили у себе, так тепер і у нас хочуть теж саме.

Щодо затриманих каже: це не Нацкорпус, там були не партійні люди. А щодо Харківського суду наголошує: це був не суд, а судилище. Суддя пішла в нарадчу кімнату, і за 10 хвилин вже вийшла з рішенням. 

Серед присутніх на акції – і полтавець Роман Маслак. Каже: прийшов на мітинг, щоб підтримати патріотів, які, на його думку, борються з тими, хто, навпаки, виступає проти цілісності нашої країни. 

Роман Маслак, прийшов на акцію 

- Якщо є група осіб, які руйнують цілісність нашої держави, і підривають спокій... то я вважаю, що варто підтримувати наших людей, які працюють проти так званих сепаратистів. Я вважаю, що це дуже правильно. 

Акція тривала пів години, зібрані підписи передали до поліції.

Стрічка новин