Над перлиною аграрної науки нависла смертельна небезпека

Так назвали своє звернення до представників владних структур, правоохоронних органів науковці, члени громадських організацій Полтавщини. Йдеться про те, що в оновленому Генплані Полтави більше половини унікальних земель Полтавської державної  сільськогосподарської дослідної станції імені Миколи Вавілова заплановано віддати під котеджну забудову. 

Представники громадської Ради при обласній раді, Ради сільськогосподарських виробників, Громадської організації «Полтавське обласне об’єднання фермерів і приватних землевласників», Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» та інших організацій висловлювали неабияку стурбованість щодо ситуації, що склалася навколо найстарішої в Україні Полтавської державної сільськогосподарської науково-дослідної станції.

Микола Опара, доцент ПДАА, професор, член Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

- Мені також боляче, що така перлина аграрної науки без ніякого громадського обговорення, думки науковців, і вчора Президент Зеленський говорив про історичне значення Полтави, туристичне. А як же дослідна станція. 136 років минає з часу заснування, коли товариство сільськогосподарське 1865 року скупило землі, щоб вести наукові дослідження в Полтавській губернії.

Промовці наголошували, що вже 136 років на Дослідному полі триває один з унікальних в світі експериментів з беззмінного посіву жита, там є беззмінна цілина. В установі є унікальна, найстаріша аграрна бібліотека України, яка нараховує понад 71 тисячу екземплярів книг та журналів, чимало інших унікальних експонатів. Зокрема перша карта грунтів Полтавської губернії, складена за підсумками Докучаєвської експедиції 1893 року, унікальний чотирьохметровий моноліт грунту дослідного поля, відібраний Докучаєвим у 1888 році та шафи - камери з теж унікальною, більш ніж 3 - ох тисячною колекцією метеликів та шкідників сільгоспкультур 1907 року, зібраною з усього світу.

Микола Опара, доцент ПДАА, професор, член Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

- Там популяція диких бджіл – руда осьмія, які там розмножуються оригінальним способом, які розсилалися в свій час по всьому Радянському Союзі по великим тепличним комплексам – Воркута, Ленінград, інші для запилення рослин в теплицях, для запилення люцерни і плодових рослин. І все оце ми хочемо я не знаю яким чином загубити. Неможливо цього робити… Метеостанція, яка перша в Україні заснована там, і той хто оце планує, він не розуміє що метеостанція повинна бути в особливих умовах. Не можна, щоб вона була в оточенні котеджів.

Учасники зібрання прийняли відповідне звернення, що буде опубліковане в ЗМІ та направлене до органів влади всіх рівнів, керівництва Національної академії аграрних наук України, правоохоронних органів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію