Зміни у сфері грошового обігу

Із 1 жовтня монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків перестануть бути платіжним засобом. Їх вилучать з обігу​. Громадяни ж зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети та банкноти упродовж наступних трьох років. Подробиці – в наступному матеріалі.

Обміняти кошти можна:

- Упродовж першого року з дати вилучення грошей з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків;

- Упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ)

Вилучать і банкноти, які друкувалися до 2003 року. 

Олексій Шабан, заступник голови НБУ 

- Таких банкнот зараз менше 2% від загальної кількості. Ними практично не користуються, і ми вважаємо, що українці не відчують незручностей від цього рішення. 

Аналогічна ситуація буде із старими банкнотами, які введені в обіг до 2003 року. Вони перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року. Тобто, ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги.

Вилучені з обігу монети та банкноти будуть утилізовані Національним банком. Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків.  

Віктор Зайвенко, директор Департаменту грошового обігу НБУ 

- Монети 10 і 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень, залишаються законним засобом платежу на Україні. Так само, як і банкноти 1-2 гривні, виготовлені до 2018 року, продовжують бути платіжним засобом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію