Почати займатись улюбленою справою ніколи не пізно

Це доводить полтавець Павло Черненко. Писати картини почав півтора роки тому, вже будучи на пенсії. Відірватись від полотна не може і досі. Подробиці розкаже Аліна Боровик.

Павло Черненко пензлика до рук не брав 60 років. Минулої зими прокинувся і зрозумів, що хоче писати картини. Фарби дістав з далекого ящика. Їх подарував племінник ще 7 років тому. 

Павло Черненко, художник

- Зима. Робити нічого. На вулиці погода погана. Думаю, давай хоч зроблю. Нудно ж. Кактус. Я був у Бердянську у санаторії. На вулиці ростуть такі великі, красиві. Я сфотографував. Написав, перша була картинка.

Павло Черненко зізнається, малювати хотів все життя. Спроби були в юності. Цю 3-Д картину він створив з підручних засобів у далекі 17. 

Павло Черненко, художник

- Серед бур’янів знайшов такі гілочки. Набрав моху, пофарбував. А те розмістив, пропитав фарбою. Он написано 57-й рік. Досі живе.

Продовжувати займатись творчістю не було ні грошей, ні часу. Життя присвятив будівельній справі. А зараз за півтора року в особистій колекції художника назбиралось близько 70 картин. Частину зберігає вдома, інші – подарував доньці. 

Анжела Вакарюк, донька художника 

- Приватний будиночок, галявинка, озерце. Там батько мене намалював. Це була перша картина, яку він мені подарував. А потім привіз ще 19. Ми з ним разом розвісили їх по всіх стінах.

Пані Анжела додає, займатись творчістю ніколи не пізно. Сама почала співали лише після 40-ка років.

Анжела Вакарюк, донька художника 

- Почав він малювати із Різдва. Коли ми побачили, були вражені. До сьогодні, коли дивлюсь на картину, думаю: як можна скільки всього намалювати. Ми досі, вся наша родина, у захваті.

Поряд з художником – правнучка. Теж любить малювати. Називає прадідуся просто Паша. 

-  Я тебе люблю. - Ти моя золота. Це ти мені намалювала? - Так. - Ой, яка ти розумниця. І підписала сама?

Зараз художник працює над створенням портрету зятя, про що чоловік доньки поки не здогадується. Павло Черненко цього року святкуватиме ювілей – 80 років. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію