На Леваді з’явиться новий мурал

Десятиповерхівка як полотно для живопису. На одній із новобудов, що знаходиться у мікрорайоні Левада у Полтаві, поволі з'являється новий мурал – монументальний стінопис, який створює молода полтавська художниця. Про концепцію, страх висоти та те, як мистецтво «оживляє» місто, розповіла нашим журналістам сама авторка малюнку.

Хвилі теплих кольорів поволі з'являються на холодному, зеленуватому тлі багатоповерхівки, що розташована по вулиці Миру, 18. За творчим процесом спостерігають і мешканці Левади.

Ангеліна, мешканка мікрорайону Левада

- Мені здається, красиво було б, якби все місто розфарбували. Я взагалі люблю красу. І не буде, може, цих написів про наркотики.

Микола, мешканець мікрорайону Левада

- Я тут ось поряд живу, на вулиці Бідного. Бачу з вікна, як розмальовують. Для мене це красиво.

Ольга, мешканка мікрорайону Левада

- Я ставлюся до цього позитивно, тому що це прикраса будь-якої оселі. Хоч і ця будівля досить звичайна, ніяких архітектурних забаганок тут немає. Ми дуже полюбляємо з донькою дивитись, як художниця працює. 

Молода дизайнерка Яна Похилько поетапно наносить малюнок вручну. Ідея - зобразити орнамент так, аби він оперізував будівлю безперервними хвилями, при цьому - щоб він був помітний із проїжджої частини.

Яна Похилько, художниця, дизайнерка

- Коли я завершу все, то хвилі будуть оперізувати повністю будинок по периметру, візуально формуючи кільця на рівні другого та десятого поверху, немов обіймаючи будинок. Мені хотілося передати оцю динаміку простору.

Любов до мистецтва почалась із художньої школи. Далі - архітектурний факультет. Потім дизайнерка розписувала інтер'єри та фасади. Це перша масштабна робота дівчини.

Говорить - нагорі, коли поряд тільки вітер та птахи, приходять нові ідеї, з'являється відчуття свободи, польоту.

Яна Похилько, художниця, дизайнерка

- Спочатку завжди перший раз страшно, а потім вже ні. Мене екіпірували - каску, страховку, прив’язали до люльки. Це додало мені впевненості. Зараз – я знімаю сторіс, танцюю там нагорі, мені вже не страшно.

Яна впевнена - мистецтвом можна проповідувати, а стінопис - прекрасне тло для справжньої проповіді. Адже малюнок може стосуватись психології, патріотизму, війни, жіночності, нести різні меседжі.

Яна Похилько, художниця, дизайнерка

- Муралом можна «проповідувати» людству будь-яку обширну тему. Якщо у малюнок вкладений сенс, людина щодня бачить одну й ту ж ілюстрацію, пропускає крізь себе, і це десь на психологічному рівні в неї відкладається.

Художниця мріє, аби місто розквітало. У Полтаві вже є кілька муралів - на Розсошенцях та будинку, що поблизу Кадетського корпусу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію