КЕРНЕЛ реалізовує проєкт «Запилення бджолами»

«Кернел» спільно з громадською організацією «Всеукраїнське братство Бджолярів України» реалізовує масштабний проєкт «Запилення бджолами». Вони вивчають вплив цього процесу на покращення врожайності озимого ріпаку та соняшнику. Деталі – у сюжеті.

Цьогоріч компанія «Кернел» разом з ГО «Всеукраїнське братство бджолярів України» та канадськими партнерами запустили проєкт «Запилення бджолами». Агровиробники прагнуть налагодити співпрацю з пасічниками та підвищити врожайність сільськогосподарських культур.

Тетяна Васильківська, голова правління ГО «Всеукраїнське братство бджолярів України»

- Пасіка - найдешевший, найекологічніший і найекономніший спосіб отримати більшу врожайність через запилення бджолами сільськогосподарських культур. ))

Анатолій Харковенко, президент ГС «Асоціація професійного запилення»

- І фермери, й пасічники зможуть отримувати додатковий дохід від того, що вони надавали послуги запилення.

Костянтин Шитюк, заступник директора Агробізнесу «Кернел з виробництва»

- На різних культурах ми очікуємо оцифрувати результати, яким чином використання бджіл для запилення впливає на урожайність цих сільськогосподарських культур.

На полі у селі Березова Рудка, що на Полтавщині, компанія встановила власну пасіку. На її прикладі вивчає й досліджує ефективність запилення медоносними бджолами соняшника. Без використання сучасних технологій не обійшлося.  

Федір Крюковський, керівник Молочного кластера «Кернел»

- В данный момент мы находимся на поле подсолнечника, где установлена пасека, которая принадлежит компании Кернел. Мы развиваемся, мы выросли до 460 пчелосемей, которые принимают участие в эксперименте по опылению подсолнечника.

Борис Шинкарецький, директор «МОБАЙЛ СОФТ», співзасновник проєкту і-bee

- Система «Розумний вулик» зроблена як інтелектуальний помічник для бджолярів. Ми збираємо різну інформацію: про вагу, клімат вулику (температура, вологість), про звук.

«Кернел» ініціює діалог із бджолярами й започатковує нову для України практику платного запилення сільськогосподарських культур. Приклади успішної співпраці вже існують у Чернігівській, Сумській та Полтавській областях. Кластер «Дружба-Нова» компанії «Кернел» розпочав укладання угод з бджолярами про надання платних послуг із запилення соняшника. 

Ігор Макуха, керівник кластера «Дружба-Нова» (Кернел)

- На сегодняшний момент у нас 385 пасек и 19 133 пчелосемей. Мы прогнозируем, что более качественное опыление подсолнечника может дать нам от 2 ц до 5 ц прироста урожайности.

Олексій Картавий, провідний агроном СТОВ «Дружба-Нова» (Кернел)

- Наша мета - налагодити конструктивний діалог між цими людьми, тому що в останні часи по Україні ми чуємо скрізь, що бувають загибелі бджіл, і це інколи пов’язують з аграрними компаніями.

Тетяна Жилкіна, голова ГО «Бджолярі Прилуччини»

- На Прилуччині працює досить багато потужних агрофірм. Але єдина компанія Кернел, яка звернула увагу на те, що потрібна співпраця з бджолярами.

Анатолій Нестеренко, почесний пасічник України 

- Це буде на користь і товаровиробникам, і особисто пасічникам, тому що це дає надію на розвиток бджільництва в Україні.

І пасічники, і команда компанії «Кернел» прагнуть запуску ринку послуг запилення сільськогосподарських культур по всій Україні. Адже це збільшення врожайності для аграріїв, розвиток бджільництва і додаткові прибутки для обох сторін.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію