Голова УІНП Антон Дробович підтримує ініціативи щодо спорудження у Полтаві пам’ятника Петлюрі

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович підтримує ініціативи громадськості та облдержадміністрації щодо спорудження у Полтаві пам’ятника нашому славетному земляку, голові Директорії  Української  Народної  Республіки, Головному Отаману військ  УНР, журналісту, літературному  і театральному оглядачу Симонові Петлюрі. Таку заяву  очільник цього центрального органу виконавчої влади зробив під час ефірів на двох провідних всеукраїнських розмовних мережевих радіостанціях.

"Декомунізація не зводиться лише до демонтажу незаконної символіки. Важливо сприяти появі речей, які створять новий порядок денний, які відновлять пам’ять про важливі події, про справедливість, які будуть реальною контрдією ідеологічним впливам колишнього комуністичного режиму. Приміром, у Полтаві зараз активно обговорюється питання створення пам’ятника Симонові Петлюрі. Здавалося б, до чого тут декомунізація? Це дуже важливий крок! Справа у тому, що комуністична радянська влада зробила все, щоб демонізувати, оббрехати Петлюру. І відповідно створення таких важливих об’єктів відновлює пам’ять про важливі історичні постаті, які є символами боротьби з комунізмом", - заявив керівник Інституту нацпам’яті Антон Дробович у передачі «Інформаційний вечір» Українського радіо.

Нагадаємо, погодження Полтавської ОДА з виділення земельної ділянки для пам'ятника включено до порядку денного 36 сесії Полтавської міської ради, що відбудеться 4 вересня. В облдержадміністрації сформовано робочу групу для проведення відкритого всеукраїнського мистецького-архітектурного конкурсу на кращий проєкт-ескіз пам’ятника. А  полтавська  комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій під головуванням секретаря міської ради Олександра Шамоти підтримала ініціативу регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Олега Пустовгара, Державного архіву в Полтавській області та обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського,  затвердивши для спорудження пам’ятника історичну локацію. Йдеться про  територію неподалік місця, де знаходилася садиба родини Петлюр - поруч із будівлею Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді. Так поставлено крапку у багаторічній дискусії між різними громадсько-політичними середовищами Полтавщини щодо місця встановлення пам’ятника видатному уродженцю Полтави. 

До слова, на могилі братів Литвинових з’явились квіти. Поховання знаходиться у Петровському парку у Полтаві. На надгробку викарбувано: «комуністи загинули в боях з петлюрівськими бандами». Водночас у нашому місті вшановують державного діяча України Симона Петлюру. Планують встановити пам’ятник.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію