У Полтаві відкрилася виставка Дениса Зозулі «Гармонікатма»

Його художні твори створені у специфічній техніці, що має назву «офорт». Це особливий вид друкованої графіки, при якому малюнок ретельно наносять голкою на металеву поверхню. Полтавський кінематографіст, графік, художник Денис Зозуля презентував серію робіт, над якими працював останні п'ять років. Експериментатор об'єднав їх у містичний цикл під назвою «Гармонікатма». Виставка запрацювала у Полтавському Художньому салоні.

Денис Зозуля – член Національної спілки художників та Полтавського осередку кінематографістів України. Серйозно захоплюється документалістикою. На Всеукраїнському фестивалі «Полтавадок» виборював першість у номінації «Краща режисура» за авторські фільми «Ключ» та «Палітра вібрацій». 

Олена Никифоренко, журналістка

- Я, як ведуча арт-майстерні на українському радіо «Лтава», звісно, я миттєво запросила Дениса до себе і відкрила його для себе як художника і як філософа, графіка.

Виставляється графік не вперше, та саме авторських виставок було небагато. Тож тут – 40 гравюр, над якими Зозуля працював останні п'ять років. Техніка офорт – це гравюри, створенні за допомогою кислоти, яка особливо взаємодіє із металевою основою. Більшість композицій присвячені музиці, яка, як цитує автор Платона, «надихає всесвіт та дарує людській душі крила». А ще є найдревнішим видом мистецтва.

Денис Зозуля, художник-графік

- Стародавні барабани були представлені 5 тисяч років тому. І арфа у Єгипті була 4 тисячі років тому. Перший орган був винайдений 500 років до нашої ери.

Є тут і цикл із семи робіт, кожна з яких зображує певну ноту.

Денис Зозуля, художник-графік

- Дана робота присвячена духовим музичним інструментам, відповідає ноті «мі», на ній я зобразив стародавній духовий давньогрецький інструмент серпент.

У змієподібному серпенті – ще один древній інструмент – дримба. А навколишній простір, якщо придивитись, заповнений орнаментами із назв сучасних рок гуртів.

Така багатоплановість – у кожній гравюрі.

Виставку супроводжувала етнічна музика від молодих аматорів.

Вадим, музикант

- Настрій – таємничий та містичний. Такий, що йде корінням в етнос.

З інструментів тут як класичні блок-флейти, так і африканський барабан джембе, шаманський інструмент, що «викликає дощ», та навіть саморобний австралійський диджериду із водостічної труби. 

До слова, музиканти-самоучки грають на екзотичних інструментах просто на вулицях Полтави, «для себе».

Надія Зайченко, музикантка

- Найбільше подобається не прив’язуватись до конкретних композицій, а просто те, що ми відчуваємо, передавати в музиці.

Виставка Дениса Зозулі «Гармонікатма» у Полтавському Художньому салоні працюватиме близько двох тижнів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію