Сьогодні у Полтаві розпочався повноцінний навчальний рік

Діти після 2-місячного дистанційного навчання та 3-х місяців канікул, нарешті пішли до школи. За яких умов почали навчатись у полтавських школах восени 2020 – бачила Аліна Боровик. 

Перший раз у перший клас в умовах карантину йде маленька Саша. У дівчинки – святковий настрій. Мама її одягла у вишиванку, а в рюкзак поклала шкільне приладдя та антисептик.

- Я дуже хочу навчатися у першому класі.

Мама дівчинки Євгенія сповідається, що весь навчальний рік донька продовжуватиме ходити до школи і не доведеться переходити в онлайн-площину. 

Євгенія Горбенко, мама першокласниці

- Це свято залишається назавжди у серці кожної мами, тата, для першокласників це дійсно свято. Оскільки, ми не знали, будемо йти 1-го вересня, чи ні. Тому ми дуже щасливі, що зараз тут. Кожен тато, мама задумувались над тим, що треба певно купити якийсь гаджет. Чи-то айпад, чи якийсь смартфон для дитини, щоб була можливість потім навчатися, якщо буде потреба навчатись дистанційно.

Першого вересня Полтавська гімназія №21 проводить невелику лінійку лише для першокласників. Після святкування дітей заводять до школи вчителі. Батьків до навчального закладу не впускають. 

Наталія Тараненко, директорка Полтавської гімназії №21 

- Для безпеки дітей ми відокремили учнів початкової школи від учнів старшої школи повністю. У нас окремий вхід, сходи, коридори. Дотримання маскового режиму для працівників обов’язково. Для учнів 5-11 класів обов’язково на вході і під час переміщення закладом. Учням 1-4 класів захисні маски можна не використовувати. На уроках маски теж можна не використовувати для учнів 5-11 класів.

Учні 2х-11-х класів цього разу розпочали навчальний рік без урочистостей. Аби уникнути скупчення, до гімназії заходять у різний час. 

Марина Послушна, мама школяра 

- Як ніколи хотілося до школи піти після всіх цих проведених вдома карантинних днів. Мабуть, радість від того, що ми пішли до школи, була більша радість від неприємностей, які нас спіткали. Лінійка трохи не в тому форматі. Нам нічого не затьмарило цей день. Дитина дуже хотіла побачити друзів. Він з великою радістю прийшов до школи.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні вперше за багато років не проводжав дитину до школи. На його думку, ніщо не замінить живого спілкування з вчителями та однолітками. Проте, за потреби Україна готова повернутись до дистанційного навчання. 

Володимир Зеленський, Президент України

- Всіх дітей хочу від душі, від серця привітати з 1-м вересням. Велике свято. Найкраще знання сприймаються, коли ти бачиш вчителя, коли він до тебе підходить. Дійсно, замінити живу школу на онлайн неможливо. Хоча ми готові до такого формату, якщо буде велика хвиля СOVID-19.

Цього року до шкіл Полтави пішло близько 3400 першокласників. 

Стрічка новин