Сьогодні Президент України Володимир Зеленський відвідав Полтаву

Зокрема, оглянув обласний клінічний кардіодиспансер. Будівлю завершили реконструювати. Вона є частиною програми «Велике будівництво». Який вигляд має оновлений корпус та що Президент пообіцяв полтавцям, знає наша Аліна Боровик.

Перед входом до кардіодиспансеру Президента зустрічає директор центру. Разом з ним та губернатором Володимир Зеленський прямує оглядати оновлений корпус інтервенційної кардіології та реабілітації. 

Обласний клінічний кардіодиспансер почали реконструювати 2016-го року. На ремонт витратили понад 407 млн грн. Тепер тут – сучасне обладнання та двомісні палати. Працівники демонструють зручності для пацієнтів. 

Наталія Шуплик, старша медсестра кардіологічного відділення диспансеру 

- Є пульт управління до кожного ліжка. Можна підняти за бажанням пацієнта верхню чи нижню частину. І опускаємо. Все за бажанням. Тут ще у нас є кнопка така. Підключена система нагляду за пацієнтами.

Коли пацієнт захоче викликати лікаря, натисне на відповідну кнопку. Над палатою загориться синє світло, а на пейджер та пульт управління прийде сповіщення. В такий спосіб можна покликати і медсестру. Тоді ліхтар над палатою стане червоним. Перших пацієнтів у своїх стінах реконструйований диспансер зможе приймати за кілька тижнів, сподівається директор центру Костянтин Вакуленко. 

Костянтин Вакуленко, директор КП «Полтавський обласний клінічний кардіоваскулярний центр»

- Ми переходимо на новий рівень завдяки новому технологічному обладнанню. Скажімо, на сьогодні наш кардіоваскулярний центр, який ще знаходиться поки що у старому приміщенні, зовсім в інших умовах на старому обладнанні виконує 500 коронаравазаграфій. Тобто, рентгендіагностичних таких втручань операційних. Ми зможемо збільшити таку потужність у 2-чі, 3-чі, а можливо, і у 5 разів.

Кардіодиспансером у Полтаві Володимир Зеленський вражений. За його словами, вперше бачить комунальний медичний заклад такого масштабу. 

Володимир Зеленський, Президент України

- Мандрували багатьма країнами. У багатьох лікарнях я був, бачив найсучасніші лікарні у Америці, Європі, світі. Жодного разу я не бачив державну лікарню чи державний центр такого рівня. Тому я полтавців всіх вітаю. Дійсно, це дуже серйозний центр. Тут все є. Є і діагностика, профілактика, реабілітація, хірургія на найвищому рівні, сучасному, найкращою технікою.

Крім диспансеру, Президент відвідав Аеропорт «Полтава». Зазначає, необхідно реконструювати злітно-посадкову смугу. Наступного року роботи включать до Національної програми «Велике будівництво». А  коштом бюджету області цьогоріч мають розробити проєктно-кошторисну документацію.

Володимир Зеленський, Президент України

- Смуга дійсно не якісна, не сучасна, не працююча. Тому ми обов’язково полтавський аеропорт внесемо до другої частини нашої державної програми «Велике будівництво». Там, де будуть аеропорти в усіх важливих точках України. Ми їх почнемо будувати у 21-му році. Побудуємо, я впевнений, за 2-3 роки всі аеропорти, які потрібні в Україні.

Володимир Зеленський оглянув ремонт ділянки траси Київ-Харків-Довжанський. Про це каже, 335 км доріг, як місцевого так і державного значення, за всі часи незалежності на Полтавщині не будували. 

Стрічка новин