На крок ближче до військової справи

Курсанти військового коледжу сержантського складу військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут отримали зброю. На урочистому зібранні вручили автомати АК-74. Попереду у них – три тижні навчань та присяга, яку мають скласти юні військові. Деталі – у сюжеті Анни Ружін.

Автомати уже на столі, курсанти стоять останні хвилини в очікуванні до урочистого вручення. Для керівництва військового коледжу сержантського складу військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут це вже традиція, а от для курсантів – справжня подія. Сповнені хвилювання, чекають, адже отримання зброї – це, в першу чергу, відповідальність та підйом на інший ступінь.

Роман Цибульов, т.в.о. заст. нач.коледжу з морально-психологічного забезпечення

- У нас зараз іде війна на Сході нашої держави, і кожен військовослужбовець повинен уміти використовувати зброю. Для військовослужбівця-зв'язківця не є критичним використання зброї. Це не спецназівці, не снайпери. Зв'язківці – це, в першу чергу, люди, які мають вміти користуватися засобами зв'язку.

Професію обрали, говорять курсанти, з різних причин. Хтось пішов родинними стопами, а для когось це був власний вибір та бажання. Головне, що знайшли підтримку у рідних, і тепер уже стають на військову стежу. 

Анастасія Нетребко, курсантка 

- Коли я прийшла додому і розповіла батькам, що хочу вступити до військового коледжу, вони перепитала, чи дійсно це мій вибір. Тож вони одобрили мій вибір та допомагали усіма силами мені.

Олександр Височин, курсант 

- Сьогоднішній день для мене є дуже важливим, бо на мене покладена велика відповідальність – захищати свою Батьківщину, своїх рідних і близьких. Тому ця зброя буде використана лише у мирних цілях.

В лавах військових цьогоріч – і дівчата. Цього разу тут 15 жінок. 

Роман Цибульов, т.в.о. заст. нач.коледжу з морально-психологічного забезпечення

- У нас цього року ми набрали 70 курсантів. 10 – на спеціальність «комп'ютерні науки». І 60 – на спеціальність «комунікації».

Три тижні навчань, а потім – складання присяги.

Стрічка новин