Артисти Полтавської філармонії виступили під Слов’янськом

Днями ми розповідали про концерт-реквієм «Нескорені... дорогами війни» до вшанування пам'яті полеглих за Україну та відкриття Дзвону Пам'яті «Єдність – сила України» на Меморіальному комплексі «На горі Карачун», що на Донеччині. У заходах, присвячених шостій річниці визволення Слов’янська від проросійських бойовиків, взяла участь численна делегація від Полтавщини, зокрема, артисти обласної філармонії дали кілька концертів у Слов’янську та на околицях міста. Про один з них далі мій колега Сергій Блавацький.

Сергій Блавацький, журналіст

- Ось такий він, простріляний Слов’янськ. Саме навпроти цього знаку при в’їзді в місто, навпроти пам’ятника загиблим українським воїнам, провели свій другий концерт артисти Полтавської філармонії.

Саме тут, у Семенівці, неподалік Слов’янська, стоїть пам’ятний знак загиблим спецпризначенцям та гвардійцям.

На монументі – імена тих, хто одними з перших в 2014 році встав на захист суверенітету та цілісності держави. Серед них – і капітан Управління СБУ в Полтавській області Геннадій Біліченко. Він став першим загиблим військовослужбовцем у війні на Донбасі. Тоді, 13 квітня 2014, року автомобіль з бійцями «Альфи» під командуванням Біліченка, прямував для охорони адміністративних будівель від проросійських активістів у Слов’янськ та потрапив в засідку, влаштовану проросійськими бойовиками. В ході запеклої перестрілки Геннадій Біліченко загинув, ще кілька спецназівців отримали поранення. В той же день виконувач обов’язки Президента України Олександр Турчинов заявив про початок АТО в Донбасі.

У концерті взяли участь музиканти камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова, заслужені артисти України, лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Денис Зотов, художній керівник Полтавської обласної філармонії 

- Виступити тут – це наша данина, наш обов’язок як громадян, наша громадянська позиція. Ми, артисти, не можемо стояти осторонь того, що відбувається в державі, тому ми тут.

На місці тодішніх боїв і досі залишаються їх сліди – потрощені будівлі та вирви від снарядів. До речі, у 2014 році Слов’янськ cтав першим містом в Україні, яке захопили російські диверсійні групи під час війни на Сході України, це відбулося 12 квітня. Місто було звільнене менш ніж за три місяці – вночі з 5 по 6 липня 2014 року.

Стрічка новин