Рада хоче посилити відповідальність за спалювання сухої рослинності

Рада хоче посилити відповідальність за спалювання сухої рослинності

Депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроєкт.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №3526 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій”. За документ проголосували 328 народних депутатів, повідомляє Дзеркало Тижня.

Зокрема, документ пропонує уточнити повноваження центральних та місцевих органів влади та надати повноваження органам Національної поліції щодо розгляду справ про порушення правил пожежної безпеки в лісах та при виконанні сільськогосподарських робіт. 

Документом передбачено посилення адміністративної відповідальності за випалювання сухої рослинності; покладання обов’язку щодо запобігання випалюванню сухої рослинності та відповідальності за порушення правил пожежної безпеки, у тому числі і на власників та користувачів (орендарів) відповідних територій та об’єктів.

"Проєктом Закону передбачається внесення змін до Водного кодексу України, Кодексу цивільного захисту України, Земельного кодексу України, Законів України,  Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України “Про рослинний світ”, “Про тваринний світ”, “Про охорону земель”, “Про оренду землі”, - йдеться у пояснювальній записці. 

До слова, на Полтавщині за добу згоріло понад 22 га сухостою.

Стрічка новин