Мін'юст продаватиме арештоване майно через "Прозорро.Продажі"

Мін'юст продаватиме арештоване майно через "Прозорро.Продажі"

Міністерство юстиції почне продавати арештоване майно через "Прозорро.Продажі", а державне підприємство СЕТАМ продовжить виконувати свої функції організатора електронних торгів.

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції, передає Еспресо.

Згідно з повідомленням, з 28 серпня 2020 року Мін'юст затвердив наказ про зміни до Порядку реалізації арештованого майна. Наказ визначає державне підприємство "Прозорро.Продажі" як адміністратора електронної торгової системи, при цьому держпідприємство СЕТАМ продовжить виконувати свої функції організатора електронних торгів.

За словами заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлани Панаіотіді, електронна торгова система "Прозорро.Продажі" довела свою надійність та ефективність у забезпеченні прозорості на багатьох ринках, передусім у продажу активів малої приватизації.

"Ми переконані, що залучення Прозорро.Продажі у якості адміністратора електронних торгів із продажів арештованого майна дозволить підвищити прозорість і  конкурентність продажів і на цьому ринку. Політика міністерства – об'єднати всі торги в єдину прозору систему, для збільшення конкуренції та покращення сервісу для користувачів", – зазначила Світлана Панаіотіді.

Метою цих змін є підвищення прозорості процедури реалізації майна боржників, збільшення кількості учасників електронних торгів, зацікавлених в придбанні арештованого майна, що має збільшити надходження до Державного бюджету.  Так, за інформацією Мін'юсту, ринок арештованого майна наразі оцінюється у 3,2 млрд грн.

У пресслужбі додали, що удосконалення порядку арештованого майна полягає також у розмежуванні функції адміністрування системи е-торгів та їх організації, покращенні проведення торгів з фіксованою ціною, спрощення повернення гарантійних внесків учасникам е-торгів, тощо. При цьому зазначається, що зміни стосуватимуться лише примусової реалізації майна в частині адміністрування системи. При цьому СЕТАМ і надалі буде виконувати функції по реалізації арештованого майна та його зберігання, супроводження систавлення на торги лотів та добровільного продажу майна.

Стрічка новин