У Полтаві провели засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

У Полтаві провели засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

Загалом, у Полтавській області затверджено 12 історично населених місць, які повинні мати розроблені та затвердженні історико-архітектурні опорні плани.

У приміщенні Полтавської ОДА відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини. У засіданні взяли участь начальник відділу охорони культурної спадщини управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Олеся Старолат, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік, науковці, архітектори,представники громадських організацій, представники структурних підрозділів Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та міської ради.

Про це повідомляють на сайті Полтавської ОДА.

У рамках засідання обговорили внесення змін до історико-культурного опорного плану м. Полтава, науково-проектної документації для визначення історичних ареалів та меж і режимів використання зон охорони пам’яток архітектури та містобудування. Попередньо проект розглядався Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА. За результатами розгляду були надані та направлені зауваження до управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Загалом, у Полтавській області затверджено 12 історично населених місць, які повинні мати розроблені та затвердженні історико-архітектурні опорні плани. Нині місто Хорол й досі не подав га розгляд наукову документацію. Місто Полтава одне з найперших місць, які розробили ще у 2014 році історико-архітектурний опорний план. Нині стрімкий розвиток містобудування потребує відповідного коригування документації, тому на засіданні обговорили питання коригування історико-архітектурного плану відповідно до чинного законодавства таким чином, щоб не було загрози псуванню візуального сприйняття пам’яток культурної спадщини Полтави.

Стрічка новин