Чи готові освітні заклади до 1 вересня?

Вже за кілька годин підростаюче покоління має переступити пороги навчальних закладів, але чи готові останні їх прийняти. Чи забезпечені засобами захисту та високошвидкісним інтернетом, щоб навчання стало дійсно безпечним та корисним. Про це говорили у столиці під час онлайн-брифінгів.

Новий навчальний рік в Україні розпочнеться 1 вересня, але з певними особливостями, з урахуванням епідемічної ситуації в кожному регіоні країни. Про це сказав т.в.о. міністра Сергій Шкарлет на брифінгу щодо початку нового 2020/2021 навчального року.  

За його словами, рівень епідемічної небезпеки буде визначатися державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Сергій Шкарлет, т.в.о. Міністра освіти і науки 

- Хочу зазначити, що в разі зеленого, жовтого або помаранчевого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів загальної середньої освіти, закладів освіти буде дозволено у звичайному режимі, але з чітким дотриманням санітарних норм і норм безпечної поведінки та існування. В разі встановлення червоного режиму епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами буде заборонено, і освітній процес буде відбуватися тільки в дистанційному режимі.

На сьогодні червоний рівень небезпеки встановлений у 19 зонах країни.

В інших зонах, де навчання можливе, мають дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та використовувати антисептики. 

Хоча з першого вересня не планують впроваджувати дистанційне навчання, питання швидкісного інтернету є не менш важливим. В Україні понад 6 тисяч шкіл не мають оптичного інтернет-підключення. Заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест повідомив, що 2 тисячі закладів потребують негайного підключення. 

Олександр Шелест, заст. Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури 

- Підключення цих шкіл дасть змогу вести навчання у перід карантину, якщо він буде посилений, так і в майбутньому, коли будуть запроваджені максимально сучасні інтерактивні технології для навчання.

Підключення до інтернету – завдання місцевої влади. Кошти на це повинні виділятися з обласних та місцевих бюджетів. Крім того, на це може бути направлено фінансування із залишків освітньої субвенції на початок бюджетного періоду.

Олександр Шелест, заст. Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури 

- За попередніми оцінками, на підключення цих 2 тисяч шкіл до інтернету необхідно 700-720 млн грн, при цьому залишки освітньої субвенції на 1 січня становили понад 5 млрд грн. Тобто, грошей у місцевих бюджетів цілком достатньо. Більш того, станом на 1 липня цього року ці залишки збільшилися і склали 8 млрд грн.

Стрічка новин