Як зміняться пенсійні виплати на Полтавщині у вересні

Як зміняться пенсійні виплати на Полтавщині у вересні

У вересні в Полтавській області у новому розмірі будуть виплачені пенсії з доплатою за серпень 161-му члену сімей  військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва.

Адресна допомога до пенсійних виплат встановлена членам родин загиблих під час участі в АТО/ООС військовослужбовців відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 № 674 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" з 1 серпня 2020 року. 

За результатами перерахунку, середнє підвищення становить 2,2 тис грн, а додаткова потреба для виплати цих пенсій - 300 тис грн. Родини з одним утриманцем отримають пенсійну виплату у розмірі 7 800 грн, з двома утриманцями - по 6 100 грн на кожного члена сім’ї, для трьох і більше утриманців загальний розмір пенсійної виплати не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, тобто, 17 120 грн. 

Також у зв’язку з ухваленням змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо підвищення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень, перерахунку підлягає мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж не менше 30 років для жінок та 35 років - для чоловіків. 

Відтак, на Полтавщині автоматизованим способом перераховано 73,1 тис. пенсій. Більшість з людей, які належать до згаданої категорії, у вересні одержать виплати, у середньому, на 40 грн вище, ніж донині, повідомили в ГУ ПФ України в Полтавській області.

До слова, пенсіонерам у віці 75 років будуть доплачувати 400 гривень, після 80 років - 500 гривень.

Стрічка новин