У Полтаві пройшла 34 позачергова сесія облради сьомого скликання

Внесення змін до програм, фінансування та продаж на аукціоні споруд. У Полтаві пройшла 34 позачергова сесія облради сьомого скликання. На порядку денному – понад 20 питань, така ж кількість і додаткових. До кінця каденції депутатів залишилося 2 місяці, тож більшість увімкнули режим активності. Анна Ружін – далі.

За питання внесення змін та доповнень до програм соцзахисту, безпеки на дорогах та аеропорт голосували без дискусій та обговорень.

А от питання, що стосувалося затвердження програми фінансової підтримки комунального підприємства «Полтававодоканал» на 2021-2025 роки розпочалася справжня дискусія. 

Згадували борги підприємства, плани передачі до міської власності, а також – звідки в підприємства-боржника гроші на білборди, які розміщені по місту.

Проєкт рішення передбачає виділення 104 мільйонів гривень на поліпшення стану комунікаційних мереж, зокрема, ремонт та реконструкцію свердловин та каналізаційних мереж.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради 

- Ми вважали і вважаємо це державним боргом. Це різниця в тарифах. Це не наш борг. «Полтававодоканал», «Полтаватеплоенерго» були і є власністю громад області. Тому ми маємо право туди виділяти кошти.

Деутат Валерій Прядко зазначив, що вже рік розглядається питання щодо передачі обласного підприємства у підпорядкування Полтавській міській раді. Тож, на його думку, немає сенсу у плануванні цієї програми до 2025 року.

Депутатка Ірина Степаненко зазначила: у даній програмі немає пункту про передачу, лише – про погашення боргів. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Ми неодноразово зустрічалися із міською владою. У такому форматі, із такими боргами, вони не хочуть приймати таке підприємство. Навіть був варіант: ви нам його передайте, але візьміть зобов'язання щодо цієї заборгованості, але ця конструкція як на мене не є прийнятною.

Депутати запропонували створити депутатську комісію, щоб розібратися із ситуацією, що склалася на підприємстві.

Був варіант написати звернення до Президента щодо боргів «Полтававодоканалу» з вимогою, щоб держава їх повернула. 

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал» 

- З 2017 року підприємство не має жодної копійки боргу за електроенергію. Поточну електроенергію ми платимо сто відсотків. І ще з 2017 року, тоді коли ви отут за мене проголосували? і я став генеральним директором, погашено 45 мільйонів старих боргів. А що стосується білбордів, то частина з них – це соціальна реклама. Така реклама коштує одну гривню. Те, що я там з’явився? – спитайте, будь ласка, в мого профспілкового комітету. Це рішення профспілкового комітету нашої організації і вони за це платять гроші.

Під час сесії заслухали звіт очільниці овсвіти, погодили кандидатури на нагородження та присудження премій.

Стрічка новин