Остання комісія з питань ЖКГ перед сесією облради

В обласній раді провели останнє засідання комісії перед сесією. Підтримка ОСББ, стан автомобільних доріг та перспектива їх ремонту цього року, виділення коштів для комунального господарства «Полтававодоканал» були на порядку денному комісії з питань житлово-комунального господарства.

На порядку денному – майже три десятки питань. Їх мають розглянути та вирішити: підтримати, чи навпаки. Дискусійним стала підтримка ОСББ для виконання заходів із енергозбереження на 2015-2020 роки. На комісію прийшли і представники ОСББ, в першу чергу їх цікавили цифри та впевненість у майбутньому. 

Владислав Маргушин, нач. управління енергоефективності Департаменту будівництва Полтавської ОДА 

- Кошти по цій програмі на період 2018-2020 року не виділялися. Але в той же час в 2016-2017 роках з обласного бюджету на заходи енергоефективності в закладах бюджетної сфери виділился 28,4 млн. У 2018 році – 23,1 млн. гривень. У 2019 році – 27 млн і 100 тисяч. І в 2020 році рішенням Полтавської обласної ради 1332 на заходи з енергозбереження було виділено 12,5 мільйонів гривень.

Серед питань порядку денного – і виділення коштів для фінансування заходів із додаткового знезараження стічної очищеної води на очисних спорудах КП «Полтаводоканал». Адже в умовах пандемії дещо змінилося. 

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»

- Ми додатково обеззаражуємо стоки після очистки, все, що скидаємо, ми хлоруємо гіпохлоридом. Дійсно, ми хлоруємо, перевіряли нас неодноразово, але місто 500 тисяч виділило, а область 500 тисяч ні.

Депутати підтримали дане рішення на виділення коштів. 

Серед питань – і звернення щодо фінансування заміни зношених каналізаційних систем. Адже вони на даний момент – в критичному стані, тож і виникають провали по місту. 

Сергій Савенков, депутат Київської районної у м.Полтаві ради

- Моя пропозиція, щоб ви віднеслись до цієї проблеми людяно. Я розумію, що цьогоріч дуже складна економічна ситуація і, можливо, вже в бюджеті немає коштів, тому я прошу вас вчинити всіх можливих дій по розробленню і прийняттю відповідної багаторічної програми фінансування заміни каналізаційних колекторів, оскільки цю проблему можна вирішити лише заміною каналізаційних колекторів.

Звернення взяли до відома, але за програму не проголосували. І порекомендували прийти з даним питанням уже до нових депутатів після виборів, що, мовляв, зараз за це немає сенсу голосувати. 

Чи підтримають всі ці рішення депутати на сесії, буде відомо завтра, 28 серпня.

Стрічка новин