Навчальний рік з 1 вересня розпочнеться не у всіх

У виняток потрапили школи у регіонах із так званої «червоної» зони карантину. У Міністерстві охорони здоров'я України опублікували повні оновлені вимоги для навчання в школах з 1 вересня в умовах епідемії коронавірусу та карантину. Відповідний документ опубліковано на сайті МОЗ. Що ж зміниться? Дивіться у сюжеті.

Серед основних вимог: масковий режим, терпературний скринінг та антисептики.

Водночас для учнів 1-4 класів вхід до школи і пересування нею дозволяється без маски або респіратора.

Якщо виявлені ознаки респіраторної хвороби, такого учня або студента необхідно тимчасово ізолювати в спеціальному приміщенні, після чого про випадок інформують батьків і приймається рішення про направлення до закладу охорони здоров'я.

Персонал закладу освіти допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка і після термоскринінгу. 

У разі підтвердження хвороби COVID-19 у одного з учнів (студентів), весь клас (група) буде відправлятися на самоізоляцію.

У навчальних закладах уже організували місця для обробки рук антисептиками, повісили інформаційні плакати та організували максимально зручні маршрути, щоб зменшити потік людей. 

З першого вересня має змінитися і харчування у закладах освіти. Відбуватися воно буде за принципом «шведського столу» і самообслуговування, а також планують роботу питних фонтанчиків.

Максим Степанов, Міністр охорони здоров'я України 

- Треба скласти відповідний графік: який і коли клас прибувають у їдальні. За столом повинні знаходитися не більше 4 осіб із відстанню один від одного не менше, ніж 1,5 метра. Всі представники їдальні повинні перебувати в рукавичках і, відповідно, в захисних масках і під час приготуваня їжі.

У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої продукції.

Перевезення учнів здійснюватиметься за загальними правилами: кількість має відповідати місцям для сидіння. 

Стрічка новин