Курсант Академії Нацгвардії врятував чоловіка, який тонув в озері

Курсант Академії Нацгвардії врятував чоловіка, який тонув в озері

Першокурсник гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України старший солдат Костянтин Пітюренко витяг чоловіка з озера у місті Ужгород та врятував йому життя. Про це повідомили свідки у соціальних мережах.

Зараз у навчальному центрі Академії Нацгвардії старший солдат Костянтин Пітюренко проходить первинну-військову підготовку після завершення, якої розпочне навчання за обраною професією психолога.

Як склалась ситуація, у якій вам потрібно було стати рятувальником?

"Після складання іспитів в Академії я поїхав додому, аби підготуватись та зібрати речі. Ми з дружиною та друзями відпочивали на природі неподалік від озера. Раптом почули, як чоловік кричить та йде під воду і нічого не може з цим зробити. Я одразу ж пірнув до нього, коли підплив до місця де останній раз його бачив, то зрозумів, що чоловік вже під водою. Я почав занурюватись і шукати його. Через секунд 15-20 я його знайшов, перевернувся на спину, взяв його на руки та поплив до берега. Там люди допомогли витягнути чоловіка", – розповів про ситуацію Костантин.

Як надавали першу допомогу?

"Я вже другий рік служу в частині 3002 у місті Ужгород і там для нас проводили заняття з надання невідкладної медичної допомоги. У стресовій ситуації починаєш пригадувати все, що розповідали медики. Тож після того, як ми викликали швидку, я поклав чоловіка до себе на коліно та поступовими рухами від початку хребта до шиї вибивав з людини воду. Як же я зрадів, коли колір шкіри в нього став змінюватись з синього до звичайного. Коли ми вже побачили, що постраждалому легше ми сіли у свою машину та поїхали назустріч швидкій. Там передали чоловіка медикам де йому вже надали професійну медичну допомогу", – пригадав курсант.

Чому з багатьох людей на озері допомагати вирішив саме ти?

"Мені здається, я просто перший побачив, що потрібна допомога, треба було швидко приймати рішення і я стрибнув у воду. Я б не пробачив собі, якби б стояв осторонь", – поділився емоціями Костянтин.

Стрічка новин