У 16 країнах світу пройшла міжнародна акція солідарності #BelarusWatch

Учасники акції намагалися привернути увагу лідерів країн світу до подій в Білорусі.

Організатори переконані, що демократичні уряди не можуть лишатися осторонь та мають використати усі можливі у міжнародному праві механізми, щоб зупинити насилля та переслідування мирних демонстрантів. Долучилася до акції і Полтава. Близько 50 містян прийшли до Корпусного парку підтримати Білорусь. 

Дата 26 серпня – не випадкова, адже символізує 26 років президентства Олександра Лукашенка. 

Меседжі на акції адресовані не до абстрактного Лукашенка, а до національних урядів країн, де буде проходити акція: звернутися до режиму Лукашенка із месседжем припинити переслідувати мирних протестувальників, негайного звільнити затриманих та закрити усі сфабриковані справи, забезпечити роботу міжнародних місій в Білорусі для моніторингу дотримання прав людини та організувати міжнародну комісію для розслідування злочинів, вчинених під час наступу влади на мирних протестувальників.

Нагадаємо, що у Білорусі уже два тижні тривають мирні протести за чесні вибори. Влада використовує проти мирних демонстрантів дубинки, гумові кулі, газ, світло-шумові гранати, водомети, спецтехніку. Тисячі людей були заарештовані. Доступ до десятків сайтів ЗМІ заблокований. Були відкриті кримінальні справи за звинуваченням у «масових заворушеннях». 

Лілія Гарбузюк, регіональна координаторка ВІ «Активна громада» м.Полтава

- BelarusWatch - это волонтёрская инициатива, яка збирає та систематизує інформацію про порушення прав людини під час протестів у Білорусі. Ініціатива об’єднує небайдужих людей із різних країн, координується Євромайдан SOS. Наша всеукраїнська ініціатива активна громада підтримує дану ініціативу.

Стрічка новин