19-та Всеукраїнська виставка декоративного мистецтва у Лубнах

Дев’ятнадцята Всеукраїнська виставка декоративного мистецтва відкрилась у Лубнах. Вона має назву «Світ Божий, як Великдень». Серед учасників – митці з понад 20 міст України. Всі зібрались у галереї образотворчого мистецтва імені Стеллецького. Як це було – дивіться у сюжеті.

Декоративний живопис, великодня писанка, гобелени, ручний розпис по тканині та дереву, дерев’яні та керамічні скульптури, ляльки… Це далеко не весь перелік робіт, представлених на виставці. Їх тут всього понад 200. 

Микола Кіщук, заступник голови Національної спілки художників України  

- Ідея прийшла, щоб ця виставка проходила не в Києві. Бо там виставок дуже багато. Тільки по обласних центрах. Так вийшло, що у зв’язку з коронавірусом ця виставка була запланована у Лубнах на Великдень. Слава Богу, що вона відбулась сьогодні.

Серед учасників заходу – заслужені майстри народної творчості України з 27-ми міст нашої держави. Свої роботи представили близько 100 авторів. У Лубнах виставку такого масштабу проводять вперше. 

Сергій Моравський, художник, скульптор, викладач Лубенської художньої школи

- Титанічна робота тих майстрів, які представили цю виставку. Тому що від початку до кінця дуже багато енергії затрачено, зусиль, можливостей. Позитивна енергетика. Сильне враження. Нікого не залишає байдужим.

Вперше Всеукраїнську виставку декоративного мистецтва провели 2002-го року у Полтаві. 

Стрічка новин