Команда Удовіченка «Рідне місто» системно знищує амброзію

Останні 10 років в Полтаві практично не займалися боротьбою з таким небезпечним бур’яном, як амброзія. Від алергії, спричиненої її пилком, страждали тисячі людей. Ситуацію активно взялася вирішувати команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» – в Полтаві вже другий рік амброзію знищують на системній основі.

Протягом 2008-2018 років боротьба з небезпечним бур’яном велася лише на папері, говорять в команді «Рідне місто».

Тому, вирішуючи давню проблему, команда «Рідне місто» почала шукати найдієвіший засіб, і врешті знайшла «Амбростоп» – розчин на основі мінералу бішофіту. Обприскування ним замінює косу й сапу.

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідне місто»

- Тут повинна бути системна робота, головне, щоб було розуміння і зрозуміло, що керівництво міста повинно ставити цю проблему як одну з пріорітетних. Нам протягом двох років вдалося дещо зробити, зрозуміло, що це тільки початок, бо ту ж амброзію, її тихою сапою не викоріниш, це бур’ян, який треба системно щороку, масово, через використання хімічних речовин працювати, працювати і працювати.

У Полтаві розробили карту поширення, визначили основні вогнища розповсюдження алергену. Після цього складали почерговий план знищення амброзії, що включає в себе парки, сквери, вулиці, двори багатоповерхівок.

Сергій Луценко, член команди «Рідне місто», директор КП «Декоративні культури» 

- Цього року територію Полтави, на відміну від минулих років, обробляють бригадним методом - не один раз, а двічі, щоб більш якісно охопити всі вулиці.

Працюють з автоматичними ранцевими розпилювачами та без респіраторів, адже речовина абсолютно безпечна для людей і тварин.

Сергій Луценко, член команди «Рідне місто», директор КП «Декоративні культури» 

- Побризкавши амброзію, результат можна спостерігати вже через 10-15 хвилин, коли рослина починає в’янути, і вже на 2-3 день чорніти. Наше основне завдання, щоб рослина була нетронутою протягом двох тижнів, коли сам препарат через листя, стовбур освоюється, закупорюється коренева система, і рослина через 15 днів повністю знищена.

Віктор, мешканець Полтави

- Це дуже потрібно. Бо багато людей хворіють, я то ні, але це потрібне діло.

Віктор Кисельов, депутат Щербанівської сільської ради

- Я рахую, що для людей це зараз найголовніше, діти хворіють, дорослі. Просто молодці, я ото навіть побачу Удовіченка, я пожму йому руку, бо це для людей. «Рідне місто» дійсно піклується, я тут випадково, але ви робите гарну справу.

Олександр Удовіченко наголосив, що в Полтаві є спальні райони, де амброзію не косили ніколи. Але межі міста розширюються, тому ефективний досвід знищення бур’яну застосують і там. 

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідне місто»

- Ви знаєте, що до Полтави приєднується ще 10 сільрад, там теж є великий пласт роботи, і люди, які будуть тепер вже в об’єднаній полтавській громаді, повинні також мати надію на те, що вони не будуть забуті. Наша команда пропонує системний підхід. Треба відпрацьовувати план дій, і рік за роком вкладати кошти і зусилля, щоб боротися з амброзією, і багато ще речей нам потрібно зробити після десятиліття, чесно скажу, нехтування керівництвом міста проблем ЖКГ.

За попередніми підрахунками, якщо будуть збережені ті ж темпи, що й минулого року, то вже через 3-4 роки алергики в звичний сезон цвітіння амброзії відчують значне полегшення. А через 6-7 років Полтава зможе позбутися її повністю.

Стрічка новин