У Полтаві презентували фільм «Східняк»

На показ до кінотеатру приїхав Народний артист України Богдан Бенюк. Він зіграв головну роль. До нашого міста завітав і продюсер фільму Андрій Суярко. Спілкувались з гостями наші кореспонденти.

«Східняк» – українське комедійне роуд-муві за реальними історіями з життя в АТО. Фільм присвятили Володимиру Марченку. Він став прототипом головного героя. Прем'єра фестивальної версії стрічки відбулась 2019 року на Одеському Міжнародному кінофестивалі. Проте, Володимир Марченко так і не встиг подивитись фільм про себе. Він помер у березні цього року. Чоловіка з позивним «Борода» зіграв Народний артист України Богдан Бенюк. Говорить про свого персонажа, у нього всередині горів вогонь. 

Богдан Бенюк, актор

- Мій персонаж, який називається «Борода», – це місцевий житель Донецької області. Такий чоловік був. Я кажу був, тому що він на початку року помер. Високий, красивий, патріот України. Російськомовний патріот, який боронив свою державу.

Прототипом вояка на прізвисько «Режисер» став сам режисер Андрій Іванюк. Це його перший фільм. 

Богдан Бенюк, актор

- Дарунок долі для мого товариша, режисера цього фільму Андрія Іванюка. Маючи 3 освіти, пішов служити у 14-му році до війська. Став кулеметником, рік прослужив на передовій, на нулівці, як вони кажуть. Всі ці моменти, які розповідаються у цьому кіно, – це пережиті моменти ним самим.

Перша назва фільму – «Рокада». Це дорога вздовж фронту. Ніби нею їхали актори. Зйомки проходили не на сході країни, а на полігоні біля Миколаєва та під Києвом. 

Андрій Суярко, продюсер

- Ми шукали місця для зйомок, які більш-менш схожі на Донбас. Дійсно, на Донбасі знімати важко і небезпечно. Це мали бути промислові якісь місця. Саме Українка, Фастів. Насправді всі ці події відбувались у Бахмуті. Режисер служив неподалік Бахмута. Вони з «Бородою» їздили у Бахмут. Фастів дуже схожий на Бахмут. Він приблизно так і виглядає.

Після перегляду фільму глядачі поспілкувались з Богданом Бенюком та брали у нього автографи. 

Роман Чабановський, глядач 

- Я його знаю особисто. Дуже поважаю і дуже люблю. Це один із найбільш геніальних акторів у сучасності в Україні. Тому це один із моїх кумирів.

«Східняк» вийшов на широкі екрани вже 20 серпня та став першою масштабною післякарантинною національною прем’єрою до Дня Незалежності України. 

Тетяна Матказіна, регіональна директорка мережі кінотеатрів

- Маємо надію, що ми і надалі будемо залишатися у «зеленій зоні» і прем’єри будуть. Ми точних ще дат не знаємо, але маємо надію на те, що прем’єри будуть і далі презентуватися.

Після Полтави стрічку планують презентувати у східних областях України.

Стрічка новин