У Полтаві провели другий туристичний форум

У панельних дискусіях обговорювали туристичний попит в умовах карантину. Про ситуацію в Україні та світі з гастротуризмом розказав шеф-кухар та посол української кухні від Міністерства закордонних справ Юрій Ковриженко. На форумі побувала наша знімальна група.

Туристичний попит в умовах карантину дещо змінився. Про це розповів член правління Асоціації індустрії гостинності України Андрій Тичина під час другого туристичного форуму у Полтаві. Перш за все, зараз люди турбуються про безпеку. Їх сьогодні приваблює екологічність та онлайн-туризм. 

Андрій Тичина, член правління Асоціації індустрії гостинності України

- Сорочинський ярмарок, полтавські галушки, Решетилівські вишиванки – це уже туристичні бренди, які давно склалися і давно працюють на полтавський туризм. Але насправді, я у цьому переконаний, у Полтавщини є ще багато туристичних родзинок, які ще не розкручені, можливо, навіть не знайдені.

На форум завітав відомий шеф-кухар, посол української кухні в інших країнах від Міністерства закордонних справ Юрій Ковриженко. На його думку, Полтавщині найкраще акцентувати увагу на класиці. Турист їде до нашої області за галушками та атмосферою українського села. 

Юрій Ковриженко, посол української кухні від Міністерства закордонних справ

- Кухня у будь-якому випадку – це культура народу. Я вважаю, якщо це Полтавщина, то треба брати галушками. Вони мають бути якісні, цікаві, у гарному антуражі. Яка головна проблема тих самих садиб гостинних. Приїжджає іноземець, він очікує, як у себе в Італії. Тут він приїжджає і стоїть така батьківська хата. Десь йому корову показали не дуже чисту.

Захід організовано Центром інформаційної підтримки бізнесу м. Дніпро, заснованим при Дніпропетровській Торгово-промисловій Палаті за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку у рамках ініціативи #EU4Business Європейського Союзу.

Ніна Алехнович, перша віцепрезидентка Дніпропетровської ТПП

- Особливо в умовах карантину, коли люди не мають змогу поїхати десь, внутрішній туризм, наш український національний, має всі шанси вийти на рівень прогресивної такої передової галузі нашої економіки. Так як ми вважаємо, що це буде правильно, на часі, зробили такий форум, щоб мали змогу малі та середні підприємства почути якісь актуальні питання.

Регіональні інформаційні партнери форуму – Полтавська обласна державна адміністрація та Полтавська торгово-промислова палата.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Карантин є сприятливою умовою для розвитку внутрішнього туризму. Запорукою розвитку є все-таки плідна співпраця і комунікація між громадськістю, бізнесом та представниками державної влади.

Володимир Борисенко, віцепрезидент Полтавської ТПП

- Після форуму, який ми проводили спільно з Дніпропетровською ТПП, минув практично рік. Я можу сказати, що сьогодні Полтавська ТПП взяла у пріоритет розвитку внутрішнього туризму не лише на Полтавщині, а й на Україні у тому числі.

Форум розрахований на представників мікро, малого та середнього підприємництва – репрезентантів готельно-туристичного та ресторанного бізнесу Полтавського регіону.

Марина Кудинець, організаторка зеленого туризму на Полтавщині 

- У сфері зеленого туризму ми працюємо уже більше 10 років. Розпочинали з 1 будиночка, але попит став зростати. Почали будувати нові будиночки. Зараз у нас 3 будиночки. Плануємо ще будувати. До нас приїжджають туристи з різних і країн і областей також України.

Після панельних дискусій провели майстер-клас «Як працювати з негативними відгуками та збирати позитивні».

Стрічка новин