У Полтаві вручили премію імені Самійла Величка

24 серпня в Україні відзначалося найголовніше державне свято – День Незалежності. Рівно 29 років тому депутати Верховної Ради ухвалили Акт проголошення незалежності України. Традиційно зранку цього дня у Полтаві урочисті заходи розпочалися поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку.

Цього року через загальнонаціональний карантин урочистості були нечисельними, всі учасники дотримувалися соціальної дистанції та були у засобах індивідуального захисту. Представники обласної та міської влад, зокрема, і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота поклали квіти до пам’ятника Кобзарю та пам’ятного знаку «Загиблим Українським козакам». Там чимало мешканців області отримали державні нагороди: Орден «За заслуги» ІІІ ступеню, медаль «За працю і звитягу», почесні звання заслужених донорів, лікарів та художників України, почесну грамоту Кабміну.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Я хочу побажати в цей святковий, головний день Державного свята, щоб в кожній сім’ї був мир, тому що ми боремося за нашу землю, незалежність, щоб в кожній сім’ї не було хвороб – це сьогодні актуально, і щоб кожна сім’я мала перспективу розвитку, як і наша держава.

Також цього дня традиційно відзначили лауреатів щорічної міської премії імені Самійла Величка. 

Таке вшанування полтавської громади – велика несподіванка, говорить київський історик Олексій Сокирко.

Олексій Сокирко, доцент Київського Національного університету ім.Т.Шевченка 

- Полтава – це серце Гетьманщини, те, чим я займаюсь, як історик, і визнання цієї землі – особливо символічно, символічна премія і тим, що носить ім’я одного з найславетніших козацьких літописців, а літописці – це предки сучасників істориків. Це приблизно те, що б історик в Греції отримав премію Геродота.

А ось Лариса Оніщук – ініціатор створення «Інтерактивого музею народної гастрономії», говорить, що перемога у номінації «За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю» – це відзнака роботи всього колективу.

Лариса Оніщук, в.о. директора туристичного комплексу «Турист» 

- І музей гастрономії, який ми створили, і який сьогодні так високо оцінила полтавська громада, – це потрібна атракція в Полтаві, яка посилює наш бренд «Полтавська галушка». Ми пропонуємо автентичний одяг, який можна приміряти на себе, посуд, рецепти унікальних страв, меблі, предмети побуту, в нас понад тисяча експонатів.

Цьогоріч лауреати щорічної міської премії імені Самійла Величка отримали традиційний диплом, пам’ятну медаль із зображенням портрета козацького літописця та грошову винагороду у розімірі від 4-х з половиною до 9 тисяч гривень. 

Стрічка новин