Через Полтаву пройшов велопробіг ветеранів «Вшануємо пам’ять захисників України»

29 серпня в нашій країні відзначатиметься День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність рідної держави. Цій даті присвятили велопробіг «афганці» і ветерани АТО та Операції об’єднаних сил. Розпочався він 16 серпня в Ужгороді. Дорогою ветерани відвідали Стрий, Рогатин, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Житомир, Київ, і в День Незалежності України їх зустрічали на Полтавщині.

В дорогу вирушили четверо велосипедистів, розповідає організатор і капітан команди, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Закарпатській області Іван Балашов. 

Іван Балашов, ініціатор велопробігу, полковник у відставці

- Це всі досвідчені спортсмени – аматори, друзі всі давно займаються велоспортом, приймають участь у змаганнях з маунтінбайкінгу, шосейними гонками, і по горах всі досвідчені велотуристи.

Протягом шляху, а це вже понад тисяча кілометрів, до них долучалися ветерани, активісти з різних міст. 23 серпня учасники велопробігу подолали відстань від Києва до Пирятина, мали там зупинку, після чого під вечір заїхали в Лубни, де їм організували ночівлю. О восьмій ранку 24 серпня у Лубнах біля пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО відбулася зустріч з керівництвом міста, представниками міської та районної організацій ветеранів АТО. А о 15.30 наша знімальна група зустрічала її на трасі Київ-Харків в Супрунівці. У Полтаві учасники велопробігу поклали квіти до пам’ятної дошки воїну-інтернаціоналісту Сергію Коротуну та до Пам’ятника «Синам Полтавщини, які загинули в Афганістані». Потім їх шлях проліг до Музею важкої бомбардувальної авіації – філії Національного військово-історичного музею України. Тут відбулася зустріч та зворушлива розмова з рідними загиблих на Донбасі, показали гостям і власне сам музей, де є експозиції, присвячені війні в Афганістані та війні на Сході України. Останні розповіли, що по всьому шляху на Полтавщині їх зустрічали дуже тепло.

Іван Балашов, ініціатор велопробігу, полковник у відставці

- І в Пирятині, Лубнах, у вас в Полтаві, я тут у ваших краях вперше, дуже приємно, особливо люди.

Сергій Поліщук, ветеран АТО, м.Рівне

- Чудово, відчувається, що люди з відкритим серцем і душею, розуміють цю проблему і підтримують наші намагання підняти питання, що продовжується війна, гинуть наші хлопці. Ми з свого боку хочемо показати, що, не дивлячись, що ми зараз в запасі, в любий час готові взяти в руки зброю і продовжити захищати Батьківщину.

Після Полтави учасники велопробігу, організованого Міністерством у справах ветеранів, відвідають Дніпро, Запоріжжя та Бердянськ. А завершиться він в Маріуполі 29 серпня – у День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Стрічка новин