Меморіальну дошку Максиму Хітайлову відкрили на фасаді Полтавської політехніки

Там студент навчався до 3-го курсу. Після пішов служити за контрактом до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Помер 18-го лютого на Луганщині. На відкриття меморіальної дошки у Полтаві прийшла мама бійця.

Відкриває меморіальну дошку мама Максима Віра Хітайлова. Життя її сина обірвалось рано. Хлопцю було всього 22 роки. 

Віра Хітайлова, мама Максима

- Він вирішив іти по контракту. Останнє, що дзвонив, говорили. Йому, каже, добре. Я ось приїжджаю з ротацією. Подаю документи. Його хотіли підвищити. Подам документи на молодшого сержанта. Тут же на старшого. Йому сподобалось.

Максим Хітайлов виріс у селі Вирішальне Лохвицького району на Полтавщині. Навчався на 3-му курсі Полтавської політехніки. На військову службу його прийняли за контрактом у квітні 2019 року на посаду гранатометника. Служив у складі 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. 

Людмила Бондар, куратор групи Максима

- Про Максима Хітайлова у мене залишились лише найкращі спогади. Він був чуйна і щира людина, сумлінний студент, сильний духом хлопчина, який захищав нас з вами.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату

- Щоб пам’ять про Максима і його вчинок була не тільки у серці матері, рідних і близьких, а й в таких меморіальних знаках.

Максим Хітайлов загинув унаслідок атаки позицій підрозділів Об’єднаних сил України 18 лютого. 20 лютого його тіло повернули з Луганщини. Попрощались з бійцем біля облдержадміністрації у Полтаві. Президент України Володимир Зеленський нагородив Максима Хітайлова орденом «За мужність» 3-го ступеня посмертно.

Стрічка новин