Вчителька з Полтави – в 50-ці кращих вчителів України

Вчителька з Полтави увійшла до п'ятдесятки кращих вчителів України. У цьому році вчетверте проходить найпрестижніша національна вчительська премія Global Teacher Prize Ukraine, яка існує з 2017 року та створена громадською спілкою «Освіторія». З часу заснування в ній взяли участь майже вісім з половиною тисяч українських вчителів, а організатори премії переконані: кожен педагог – супергерой, який здатний врятувати країну та її майбутнє.

Наша, тепер уже місцева знаменитість, викладає у Полтавській спеціальній загальноосвітній школі №39. Крім звичайного приладдя для проведення уроків, їй потрібна пісочниця і кольоровий пісок. А ще – аромасвічки та музика. Це і застосовує на уроках під час вивчення матеріалу. Робота з піском важлива, додає пані Світлана, тож його використувують на різних етапах, починаючи з організаційного, щоб налаштувати дитину на урок і визначити її настрій. 

- Ми всі знаємо, що на кінчиках пальців знаходяться рецептори, які відповідають за розумові здібності дитини. І чим більше ми будемо працювати пальчиками, подушечками пальчиків, розвиватиметься дрібна моторика, а ще покращуватимуться розумові здібності наших учнів.

Методику Світлани Зайцевої оцінили на рівні України. Поезії Тараса Шевченка, колір, пісок та музика. Це все використовує для впливу на емоційно-чуттєву сферу учнів. В роботі використовує і музикотерапію.

Світлана Зайцева, вчителька Полтавської спеціальної ЗОШ №39

- Завдання спеціальної школи від завдань закладів загальної середньої освіти відрізняється. Так вчитель спеціальної школи ставить перед собою зовсім інші завдання, бо пріорітетними для нас є соціалізація та адаптація учнів.

Тож і доводиться шукати різні методи та способи роботи. Сама Світлана Зайцева зазначає: для неї важливі успіхи її учнів і усвідомлення ними того, що вони навчилися і досягли. Адже, завдяки театральній грі, систематичним сценічним виступам, позитивному впливу естетотерапевтичних технологій, системному розвитку емоційного інтелекту учні підкорюють різні вершини. З піском легко працювати на всіх етапах уроку – помилку легко виправити і написати правильний варіант. 

Свою педагогічну діяльність Світлана розпочала з використання естетотерапевтичних технологій, і упродовж багатьох років впроваджує це у школі, вважаючи цей метод дієвим. 

На уроках застосовує і «Шевченкотерапію». Слухають поезію, а тоді починають творити. Спочатку контур, а тоді засипають кольоровим піском і роблять ілюстрацію різнобарвною.

Пісочниці для цього виготовляли у школі власноруч, пісок теж річковий, але фарбований і просмажений.  

Світлана Зайцева, вчителька Полтавської спеціальної ЗОШ №39

- Спочатку «Шевченкотерапію» я використовувала лише на уроках української літератури, пізніше адаптувала до уроків зарубіжної літератури, але я побачила, що дітям цього замало, вони зацікавлені та вмотивовані на навчання, вони хочуть більше, оцінки покращуються, бажання працювати виростає, тож вирішила адаптувати і до уроків української мови.

Свої напрацювання Світлана поєднала у медичних книгах, де все розписано та проілюстровано.

Наступним етапом конкурсу було есе. Світалана написала і чекає результатів, які будуть уже відомі 1 вересня.

Тож, бажаємо успіху нашій землячці, адже, незважаючи на результат, вона уже краща.

Стрічка новин