Гроші – в землю: інвестиційні проєкти галузі АПК на Полтавщині

Останні п’ять років Полтавщина перебувала в першій п’ятірці серед регіонів України щодо впровадження інвестиційних проєктів до аграрного сектору нашої області. Зокрема, цього року на Полтавщині впроваджують 41 інвестиційний проєкт кошторисною вартістю 716 мільйонів гривень. Що це дає для розвитку регіону, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

Із 41 проєкту найбільше – 23, вартістю 520 мільйонів гривень –  традиційно було впроваджено в галузь рослинництва. 12 об’єктів – в тваринництві, шість – з переробки сільгосппродукції. Планується, що це дасть можливість створити майже триста нових робочих місць.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА 

- Ці цифри говорять про те, що аграрії не стоять на місці і продовжують впроваджувати технології, тому що без цього неможливо мати ефективне виробництво. Те, що створюються робочі місця, це треба тільки вітати, коли маємо факти, що закриваються ферми і люди втрачають роботу, то коли бачиш, що створюються об’єкти на понад 30 робочих місць – розумієш, що це значить для села.

А ще впровадження інвестиційних проєктів сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва, зростанню прибутковості агропідприємств, розширенню їх виробничої діяльності. І в першому півріччі цього року вже завершено впровадження 23-х інвестиційних об’єктів на суму 579 мільйонів гривень та створено 145 робочих місць. 

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА 

- Наприклад, сільгоспкооператив «Ягоди Сергіївки» – здавалося, які там інвестиції, але все таки встановили обладнання для виготовлення натурального згущеного молока, це в Гадяцькому районі. Небагато використано – 300 тисяч, але це є внутрішні інвестиції, які люди, об’єднавшись, вкладають зароблені кошти, щоб далі розвиватися.

За словами Сергія Фролова, останніми роками найбільше коштів інвестори вкладали в будівництво елеваторів, сільгоспобладнання. А ще будуються нові тваринницькі об’єкти – зараз завершується спорудження нового доїльного залу. На жаль, агросектор не дуже приваблює іноземців.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА 

- Після Революції гідності і початку військових дій на Сході дещо призупинилися іноземні інвестиційні кошти, але в нас є приклади, коли в області працюють німецькі інвестори, з Прибалтики, довіра не втрачається, просто дуже обережно ставляться до того, яка ситуація далі буде розвиватися в Україні.

Тож, окрім родючих чорноземів, сприятливого клімату, працьовитих люди Полтавщина має додаткову перевагу: звідси легше відправляти продукцію споживачам. Як на Захід, в країни Євросоюзу, до південних портів, можна на щільно заселений Схід, або ж до багатомільйонного Києва. 

Стрічка новин