Хто має підключати комунікації?

Проблема заселення в новобудову. Полтавці придбали квартири за адресою Монастирська, 11, але в'їхати в новеньку оселю ніяк. Комунікації підведені, але не підключені, адже поки що не вирішили, хто цим буде займатися: забудовник чи новостворене ОСББ. Деталі – у наступному сюжеті.

Анна Ружін, кореспондентка

- Хотіли новеньке житло, тож придбали квартири в новобудові. Ризиків не бачили, адже будівля по суті уже зведена. Але складнощі виявилися одразу після купівлі. Адже люди не можуть розпочати робити ремонт, бо комунікації і досі по суті – в повітрі.

У такій ситуації опинилася і родина Івана Полтєва. Уже пів року очікують, щоб переступити поріг власного житла та розпочати щось робити.

Іван Полтєв, придбав квартиру 

- По інформації відділу продаж забудовника, будинок повністю збудований та зданий з підключеними комунікаціями. Ми на цих умовах обирали собі нову житлову площу, щоб зайти і робити ремонт. Але по факту це виявилася неправда.

Чоловік розповідає: у квартирі немає комунікацій. Труби є, але вони не підключені. 

Іван Полтєв, придбав квартиру 

- І забудовник дім закрив, та поставив охорону, та нікого не пускає у зв’язку з тим, що будинок у них на балансі, і він не хоче, аби хтось робив там ремонт. Хоча по суті квартири уже в приватній власності людей. Причини… щоразу, коли ми запитуємо, то причини різні: по загальній картині забудовник намагається змусити ОСББ прийняти будинок на баланс, але ОСББ не приймає, так як комунікації не підключені, тож ОСББ такий будинок приймати просто не може.

Юристконсульт ТОВ «Сучасний дім» Марина Максимова повідомила: оформлювати та підключати має новостворене ОСББ. Це вже їх відповідальність. 

Марина Максимова, юристконсульт ТОВ «Сучасний дім»  

- Люди считают, что они приобрели квартиры, а за подъёзды, за подвалы, за крыши, за общие счётчики, то за территорию двора они ответственности нести не должны. И договора заключать на обслуживание, это тоже считают – не должны, считают, что это должен делать застройщик. А это неправильно. Тоесть, если дом построен и введен в эксплуатацию, создано ОСББ. ОСББ должен принять его на баланс и заниматься полностью домом.

Марина Максимова каже: всі комунікації підведені, але не ввімкнені. І все тепер залежить від людей. 

Адвоката Тарас Захаров радить дивитися укладений договір, там має бути вказано, хто повинен займатися підключенням, і тоді вже діяти. 

Тарас Захаров, адвокат 

- В даному випадку, мені здається, що забудовник повинен підключити, адже основна проблема є в не розведенні комунікацій по будинку, а в підключенні до міських мереж постачання комунальних послуг. І ця відповідальність, скоріше за все, перебуває на забудовнику.

Чим закінчиться ситуація – ми будемо інформувати в наступних випусках «Новин». 

Стрічка новин