День Незалежності України: історія і святкування

День Незалежності України: історія і святкування

День Незалежності відзначається щорічно 24 серпня. У 2020 році Україна святкує свою 29-ту річницю незалежності.

Українці щорічно 24 серпня відзначають День Незалежності. Це державне свято.

Історія Дня незалежності України. Україна проголосила свою незалежність (а до того вона входила як Українська Радянська Соціалістична Республіка до складу СРСР) 24 серпня 1991 року. Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року затвердили 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням.

Ця подія стала державним святом наступного року, коли Верховна Рада постановила вважати 24 серпня Днем Незалежності нашої країни.

Додамо, що 28 червня 1996 року було прийнято першу Конституцію незалежної Української держави, у якій стаття 1 свідчить: "Україна - суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава".

Святкування Дня Незалежності. Основні святкування на державному рівні проходять у столиці країни Києві. Президент уже видав указ, щоб Кабмін розробив спеціальну програму з урахуванням чинних карантинних обмежень через пандемію коронавірусної інфекції.

Указом глави держави передбачені: урочисте підняття державного прапора в населених пунктах, виставки та покладання квітів на могили видатних борців за незалежність України.

Стрічка новин