У Полтаві провели серпневу освітню конференцію

Навчання в умовах пандемії: ризики, складнощі та завдання. Це і стало предметом обговорення. Підбили підсумки 2019-20 навчального року та спрогнозували основні завдання на 2021 рік. 

Цьогоріч конференція відбулась в онлайн-режимі. Запрошених до зали – мінімум. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що під час нового навчального року варто звертати увагу передусім на безпеку.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Наше завдання, щоб 1 вересня всі діти пішли до школи, до вищих навчальних закладів, і не дистанційно, а очно. Я маю на увазі очну форму навчання про вищі навчальні заклади. Для цього ми маємо зробити все реальне і принципово підходити до дотримання вимог.

Цьогоріч на Полтавщині продовжуватимуть навчання 135 тисяч школярів. А до перших класів зарахували 13,8 тисяч першокласників. Незабаром на Полтавщину приїдуть 15 нових шкільних автобусів для підвозу учнів до шкіл у районах.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська додала: організувати освітній процес в умовах пандемії можливо. Але це потребує чималих зусиль. Дистанційне навчання, протиепідемічні заходи, відміна ДПА, ЗНО в умовах адаптивного карантину – перед освітянами цьогоріч вперше постали виклики такого масштабу.

Але все вдалося завдяки комунікації та плануванню, яке продовжується і наразі. 

Ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Степаненко зазначив: у їх закладі створили лабораторію інноваційних освітніх рішень, де навчають молодих вчителів для роботи в Новій українській школі. В університеті почали готувати студентів за спеціальністю «Електронне навчання», щоб майбутні викладачі були готові до викликів навчання. 

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Короленка

- Розроблені освітні програми для підвищення кваліфікації педагогічних працівників для дистанційного навчання. Цього в курсі педагогіки вони не вивчали, у курсі фахових методик також не знайомилися, тому ми готові надати цю освітню послугу.

Стрічка новин