У Полтаві вирішили питання з довгобудом на Огнівці через 13 років

80 потерпілих родин, які десяток років тому купили квартири на Боровиковського, 11 у Полтаві, нарешті отримають квартири в новобудовах полтавської компанії «Комбінат виробничих підприємств». Підприємство взяло на себе соціальний обов'язок заселити людей, у яких недобросовісний забудовник забрав гроші, а взамін нічого не лишив.

Такий вигляд має довгобуд на вулиці Боровиковського, 11, що в мікрорайоні Огнівка. Житло мали звести та передати людям ще 13 років тому, однак, в результаті потерпілі вкладники залишилися ні з чим.

Людмила Корзунь, жителька мікрорайону Огнівка

- Звалище, сміття, де збираються наркомани, діти травмуються - нам уже набридло.

Закладати перший поверх почали ще 2007 року. Роботи інвестувало 80 родин, які накопичили потрібну суму, або ж брали кредит.

Любов Наливайко, представниця громадської організації «Наш дім-надія»

- За 12 років наших митарств втратили всю надію, залишилася тільки наша організація. Люди брали кредити. Пенсіонери продавали свої хрущовки, щоб доплатити. Ні у кого не було думки, що нас можуть так кинути.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- Люди залишились без квартир, з великими боргами та кредитами. Вони поневірялися та шукали підтримки у міської влади, щодо допомоги у вирішенні цієї ситуації. Приходили на кожну комісію містобудування і архітектури. Їм обіцяли попередні міські голови, але нічого не вирішувалось. Ніхто в міську раду не прийшов і не сказав, що я готовий взяти на себе відповідальність щодо розселення цих людей.

2015 року підписали меморандум, у якому представники міської влади гарантували виділити нову земельну ділянку потенційному забудовнику.

Ярослава Ребрик, адвокатеса жителів 

- Меморандум між горе-забудовниками, які раніше будували – це корпорація «Полтавабудінвест», товариство інвестиційної компанії від «Будінвест», також це був виконавчий комітет Полтавської міської ради, Полтавської міської адміністрації та той забудовник, який вирішив допомогти людям добудувати, а це саме ПАТ «Комбінат виробничих підприємств».

Але вирішити це наболіле для людей питання вдалося лише через 13 років.

Сергій Іващенко, директор будівельної компанії «Комбінат виробничих підприємств», засновник мікрорайону Садовий та Familу park

- Ми знайшли можливість, як забезпечити квартирами інвесторів, щоб вони їх, кінець кінцем, отримали. Ми на себе взяли цю соціально-відповідальну місію. Я розумію, що як забудовник грошей я там не зароблю, але інколи щось потрібно робити для душі – не для грошей, а для душі. Щоб люди просто пришли та сказали «спасибі». А цей будинок ми будемо потім добудовувати. Потрібно зробити новий проєкт, загородити цю територію і закінчити будівництво цього будинку. Вірніше, розпочати й закінчити.

ТОВ «БК «Комбінат виробничих підприємств» 14 серпня виграло аукціон на право оренди 1,5 га землі на вул. Частину квартир у новобудовах отримають вкладники довгобуду на бульварі Боровиковського, 11. За планами будівельника, нові квартири люди отримають у 2021-2022 роках.

Стрічка новин